W niedzielę rozegraną zostaną ostatnie meczem w ramach 35. kolejki Lotto Ekstraklasy, a już w poniedziałek wystartuje 36. seria gier. W pierwszym meczu Arka Gdynia zmierzy się na swoim stadionie z Wisłą Kraków. W naszej zapowiedzi znajdziecie między innymi nasze typy, przewidywania i kursy oferowane przez bukmacherów.

Skrót meczu Wisła Kraków – Korona Kielce [wideo]

Team z Trójmiasta wciąż nie może być pewny ligowego bytu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polce. Tymczasem wiślacy staną w poniedziałkowy wieczór przed szansą postawienia stempla nad wygraniem grupy spadkowej w przypadku ewentualnego zwycięstwa lub remisu.

Arka – Wisła, historia

W ostatnim boju z udziałem obu ekip gdynianie udzielili solidnej lekcji futbolu teamowi ze stolicy Małopolski, wygrywając 4:1 w roli gospodarza. Z kolei na obiekcie im. Henryka Reymana miał miejsce rezultat 0:0. Dodajmy, że krakowianie po raz ostatni byli górą na stadionie w Gdyni dawno temu, bo w 2011 roku, gdy zwycięstwo Wiśle zapewnił Patryk Małecki.

Arka – Wisła, ostatnie wyniki

Podopieczni Jacka Zielińskiego przystąpią do swojej batalii po cennym zwycięstwie nad Zagłębiem Sosnowiec. Krakowianie z kolei wygrali w piątkowy wieczór na swoim stadionie kielecką Koronę. W ligowej klasyfikacji Arkę i Wisłę dzieli różnica 10 punktów.

Arka – Wisła, sytuacja kadrowa

W szeregach gdynian w poniedziałkowym boju nie będą mogli zagrać Rafał Siemaszko i Aleksandar Kolew, ponieważ obu zawodników z gry eliminują kontuzje.

Znacznie gorzej wygląda sytuacja kadrowa wiślaków, gdzie już od dłuższego czasu z gry wyłączeni są Jakub Błaszczykowski, czy Maciej Sadlok. Ostatnio do listy nieobecnych dołączył Sławomir Peszko. Ponadto z powodu obejrzenia czwartej żółtej kartki w trakcie trwającej kampanii w trakcie starcia z kielczanami w Gdynii nie będzie mógł wystąpić Rafał Pietrzak.

Arka – Wisła, kursy

Wygrana Arki Gdynia – 1,83
Remis – 3,60
Wygrana Wisły Kraków – 4,30

Według bukmachera Lvbet kurs na wygraną krakowskiej ekipy wynosi 4,30.

Rozmawiaj o meczu z Arką Gdynia na naszym forum

Arka – Wisła, typy i przewidywania

Naszym zdaniem potyczka zakończy się podziałem punktów. W każdym razie spodziewamy się goli w boju w Gdynii. Nasz typ: 1:1.

Arka – Wisła, przewidywane składy

Arka: Steinbors – Zbozień, Maghoma, Danch, Marciniak, Deja, Vejonović, Vinicus, Nalepa, Aankour, Janota

Wisła: Lis – Grabowski, Klemenz, Wasilewski, Burliga, Savicević, Basha, Kolar, Wojtkowski, Brożek, Drzazga.

Arka – Wisła, transmisja meczu

Poniedziałkowe starcie Arka – Wisła będzie można obejrzeć na antenie Eurosportu 2. Początek transmisji zaplanowany jest na godzinę 17:55. W internecie spotkanie będzie można zobaczyć na żywo za pośrednictwem platformy Ipla i na Eurosport Player.