Wisła Kraków w zmierzy się w ostatnim niedzielnym starciu w ramach 14. kolejki PKO Ekstraklasy z Cracovią. „Biała Gwiazda” podejdzie do tej potyczki, chcąc wrócić na zwycięski szlak w ligowym boju. Zadanie nie będzie łatwe, bo ekipa Michała Probierza w ostatnich dziewięciu spotkaniach przegrała tylko raz. Z siły przeciwnika zdaje sobie sprawę opiekun 13-krotnych mistrzów Polski.

Wisła osłabiona przed Świętą Wojną

Wisła Kraków na pewno będzie musiała radzić sobie w derbowym boju bez Jakuba Błaszczykowskiego i Felicio Brown Forbesa. Na przedmeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec wiślaków wypowiedział się na ten temat.

– Felicio nie będzie mógł nam pomóc, ale trzeba się z tym pogodzić i zaakceptować zaistniałą sytuację, która wymaga wdrożenia innego planu. Mamy pole manewru na pozycji napastnika, gdzie może wystąpić, chociażby Dor Hugi, który zagrał w ostatnim meczu pucharowym, a na treningach ćwiczyliśmy odpowiednie warianty. Ponadto w odwodzie są również Hubert Sobol, a także wracający do zdrowia Jan Kliment – mówił Adrian Gula cytowany przez Wisla.krakow.pl.

Wiślacy do potyczki z Cracovią podejdą po wygranym boju z GKS-em Tychy w Fortuna Pucharze Polski. Opiekun „Białej Gwiazdy” ma nadzieję, że to będzie dobry prognostyk na przyszłość.

– Każde zwycięstwo dodaje nam energii i podnosi pewność siebie. Jesteśmy zadowoleni, że awansowaliśmy i gramy dalej w Pucharze Polski, a to zawsze podnosi morale. Tym bardziej, że mieliśmy trudny moment, ale potrafiliśmy odpowiednio zareagować – przekonywał Gula.

Trener Wisły nie szczędził pochwał w kierunku Cracovii

Trener Wisły z pokorą podchodzi do derbowej batalii. Gula przed potyczką z Cracovią nie szczędził pochwał w kierunku rywala. – Cracovia ma doświadczonego trenera, który zna smak derbów i wie, jak zmotywować drużynę. Można oczekiwać, że nie zmienią swojej taktyki i zagrają tak, jak w poprzednich spotkaniach przy Reymonta – mówił opiekun „Białej Gwiazdy”.

– W tym sezonie ta drużyna walczy do samego końca, dlatego trzeba się na to przygotować i zachować czujność od pierwszej do ostatniej minuty. Musimy pokazać, że zależy nam na Wiśle i na zwycięstwie w derbach. Ten mecz może być otwarty, w którym takie elementy, jak utrzymanie się przy piłce, szybki kontratak czy wykorzystanie stałych fragmentów mogą okazać się kluczowe – uzupełnił Słowak.

Starcie Wisła Kraków – Cracovia zacznie się o godzinie 20:00. Areną zmagań obu teamów będzie stadion im. Henryka Reymana.

Czytaj więcej: Wisła Kraków – Cracovia: Święta Wojna na Reymonta (07.11.2021)