Wisła Kraków zacznie w poniedziałek nowy sezon PKO Ekstraklasy. Biała Gwiazda na swoim stadionie zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Przed tym meczem spokój zachowuje szkoleniowiec 13-krotnych mistrzów Polski, który przekonywał, że koncentruje się przede wszystkim na swoim zespole.

Wisła Kraków ma ambitny plan na sezon 2021/2021 w PKO Ekstraklasie, chcąc poprawić znacznie swoją pozycję względem kampanii 2020/2021. Pierwszy krok w tym kierunku wiślacy mogą zrobić w starciu z Zagłębiem.

– Dokładnie przeanalizowaliśmy grę Zagłębia, ale w tym momencie wyniki, które były osiągane w sparingach, nie mają żadnego znaczenia. W poniedziałek otwieramy nowy rozdział, gramy u siebie w domu i chcemy wygrać – mówił Adrian Gula cytowany przez oficjalną stronę internetową 13-krotnych mistrzów Polski.

W poprzedniej sezonie wiślacy byli znani z gegenpressingu preferowanego przez Petera Hyballę. Jaki styl gry zaprezentuje Wisła w nowej kampanii? Pierwsze odpowiedzi otrzymamy w poniedziałkowy wieczór. W każdym razie słowacki trener Białej Gwiazdy nie ukrywa, że ma konkretny plan na to, jak ma prezentować się jego zespół.

– Zawsze chce się coś poprawić, ale jesteśmy przygotowani, by zrobić różnicę z naszym zespołem. Z niecierpliwością wyczekuję momentu, kiedy dołączą do nas zawodnicy kontuzjowani, bo to wzmocni rywalizację. Cieszę się też na obecność kibiców oraz powrót ligi. Etap przygotowań a rozgrywki ligowe to dwie zupełne różne rzeczy – powiedział Gula.

Start meczu zaplanowany jest na godzinę 18:00.

Czytaj więcej: Kto zostanie królem strzelców Ekstraklasy w sezonie 2021/2022?