Krzysztof Drzazga
fot. Radosław Bełżek

Podczas nadmorskiego zgrupowania w Gniewinie piłkarze Wisły rozegrali mecz sparingowy z przebywającą w tym samym ośrodku drużyną Hapoelu Ra’anana. Wiślacy zremisowali 3:3 po bramkach Rafała Boguskiego, Zdenka Ondraska i Krzysztofa Drzazgi.

Sparing można śmiało nazwać “tajnym”, gdyż oficjalnie klub poinformował o planach jego rozegrania dopiero w poniedziałek. Niewielu było więc świadków zmagań wiślaków z szóstym zespołem izraelskiej ekstraklasy, zaś biuro prasowe klubu nie podało składu Wisły “ze względów taktycznych”.

W bramce Wisły miał zagrać zakontraktowany niedawno Łukasz Załuska, który w meczu ligowym z Arką siedział na ławce rezerwowych. Wobec błędów Michała Miśkiewicza w dwóch pierwszych meczach ligowych nie jest wykluczone, że Załuska wystąpi w zbliżającym się sobotnim spotkaniu z Lechią Gdańsk.

Ze strzępków informacji docierających z Gniewina (za Twitter Wisła Kraków) wiadomo, że pierwszy gol dla Hapoelu padł po odbiciu piłki przez bramkarza, a drugi – dzięki bezpośredniemu strzałowi z rzutu wolnego. Przy bramce Rafała Boguskiego asystował Rafał Pietrzak, Zdenek Ondrasek trafił na 2:2 z ostrego kąta, zaś gol Krzysztofa Drzazgi padł po strzale głową. Natomiast wyrównująca bramka dla Hapoelu padła za sprawą “nieporozumienia w defensywie”.

Wisła Kraków – Hapoel Ra’anana 3:3 (1:2)
1:0 Rafał Boguski 39 min
1:1 40 min
1:2 45 min
2:2 Zdenek Ondrasek 48 min
3:2 Krzysztof Drzazga 74 min
3:3 76 min