W sobotę, 24 listopada o godzinie 14 w restauracji “U Wiślaków” (budynek hali Wisły przy ul. Reymonta 22) odbędzie się pierwsze otwarte spotkanie wszystkich osób zainteresowanych działalnością Stowarzyszenia Socios Wisła Kraków.

Socios Wisła to niezależna organizacja skupiająca kibiców “Białej Gwiazdy”. Celem stowarzyszenia jest wymierne pomaganie klubowi. Jego głównymi założeniami są pełna transparentność oraz możliwość decydowania przez członków Socios w jaki sposób wydatkować zebrane fundusze. Organizacja opublikowała już pierwsze rozliczenie swej działalności w październiku.

Mocno zachęcamy do wspierania Wisły Kraków za pośrednictwem Socios. Przestaje być tajemnicą, że sytuacja klubu staje się dramatyczna. Z pewnością rozwiązaniem problemów byłoby przejęcie klubu przez osobę lub osoby dysponujące znacznym majątkiem. Jeśli tak się nie stanie to tylko liczna grupa kibiców jest ostatnią deską ratunku dla piłkarskiej “Białej Gwiazdy”.

Ty wspierasz, Ty decydujesz

Członkowie Socios Wisła opłacają co miesiąc składki w wybranej przez siebie wysokości: 10 (dzieci), 50, 100 lub 200 zł, a następnie wspólnie decydują o tym na co zostaną wydane zebrane fundusze. Istnieje także możliwość wpłaty darowizny, która zasili konto Socios Wisła i również będzie wydana na cele statutowe.

W ostatnich dniach zaktualizowana została strona internetowa stowarzyszenia. Pojawiły się m.in.: formularz do płatności PayPal i licznik wskazujący ilość członków oraz stan konta Socios Wisła. Już teraz wiadomo, że do Socios Wisła Kraków należą 133 osoby, które wpłaciły ponad 20 tys. zł.

Warto przy tym dodać, że w ostatnich dwóch dniach akces do Socios zgłosiło ponad 30 osób! Od tego weekendu istnieje bowiem możliwość łatwiejszego zapisu do Socios, ponieważ uruchomiony został elektroniczny formularz deklaracji członkowskiej. Wystarczy kilka minut by go wypełnić, następnie opłacić wpisowe (w wysokości wybranej składki) i po kilku dniach zarząd Socios podejmuje decyzję o przyjęciu kandydata w poczet członków.

Wszelkie informacje na temat Socios Wisła Kraków, w tym statut organizacji, regulamin Rady Socios, rozliczenie za październik 2018 czy formularz deklaracji członkowskiej znajdziecie na stronie socioswisla.pl. Warto także odwiedzać profile Socios na Facebooku i Twitterze oraz temat poświęcony Socios na naszym forum.