Podczas piątkowego posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęte zostały decyzje dotyczące organizacji rozgrywek między innymi PKO Ekstraklasy i Totolotek Pucharu Polski w sezonie 2020/21.

Najważniejsza decyzja dotyczy rezygnacji z rozgrywania rundy finałowej w sezonie 2020/21. W związku z tym w ramach PKO Ekstraklasy rozegranych zostanie tylko 30 kolejek. Jednocześnie poinformowano, że związku z powiększeniem Ekstraklasy w sezonie 2021/22 do 18 drużyn, po zakończeniu najbliższego sezonu z ligi spadnie tylko jedna drużyna. Start nowego sezonu zaplanowano na 22-23 sierpnia, natomiast ostatnia kolejka rozegrana zostanie 16 maja.

Drużyny PKO Ekstraklasy, w tym Wisła, do rywalizacji przystąpią jednak nieco wcześniej. W dniach 13-16 sierpnia rozegrane zostaną bowiem mecze 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski. Finał rozgrywek zaplanowany jest na 2 maja.

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował również, że w najbliższym sezonie drużyny będą uprawnione do dokonania pięciu zmian w trakcie meczu, w trakcie nie więcej niż trzech przerw w grze.