Wisła Kraków pokonała w piątkowy wieczór Wisłę Płock 2:1 w meczu w ramach 19. kolejki Lotto Ekstraklasy. Po zakończeniu tego starcia radości z powodu wygranej swoich podopiecznych nie ukrywał opiekun „Białej Gwiazdy”.

Biała Gwiazda z pełną pulą. Wisła Płock – Wisła Kraków 1:2

– Cóż mogę powiedzieć w tych okolicznościach, w których znaleźli się moi zawodnicy? Jestem dumny z postawy moich piłkarzy. Cieszę się i gratuluję im tego zwycięstwa – powiedział Maciej Stolarczyk cytowany przez oficjalną stronę klubu ze stolicy Małopolski.

– Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że Wisła Płock ma swoje argumenty. W końcowych sekundach ostatniego meczu doprowadzili do remisu i byliśmy świadomi, że morale tego zespołu się podniosło – kontynuował trener Wisły.

– My w poprzednich spotkaniach nie punktowaliśmy tak, jak byśmy sobie tego życzyli. To też sprawia, że wygrana ta jest dla nas bardzo cenna- skwitował Stolarczyk.

Wisła po rozegraniu 19 meczów w tabeli polskiej ekstraklasy plasuje się na piątej pozycji, tracąc do lidera dziewięć punktów. W najbliższy piątek wiślacy w roli gospodarza zmierzą się z Lechem Poznań.