Na szóstym miejscu Wisła zakończyła sezon 2016/17. W ostatnim meczu rozgrywek Biała Gwiazda przegrała u siebie 1:2 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

RELACJA „MINUTA PO MINUCIE” BYŁA PROWADZONA TUTAJ >>

Od początku spotkania obie drużyny szukały swoich okazji. Mecz lepiej ułożył się dla wiślaków, którzy w 14. minucie wyszli na prowadzenie. Po koronkowej akcji na listę strzelców wpisał się Boguski, którzy strzałem z kilku metrów wykorzystał dogranie Małeckiego, który wcześniej świetnie wymienił podania ze Stiliciem.

Sześć minut później bliski podwyższenia na 2:0 był Cywka, ale piłka po jego potężnym strzale z prawej strony pola karnego trafiła w poprzeczkę. W kolejnych minutach do głosu zaczęli dochodzić goście. Swoje okazje mieli Misak i Guba, ale wynik nie uległ zmianie. Ostatecznie w pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa bardzo dobrze rozpoczęła się dla Bruk-Bet Termaliki, który w 47. minucie doprowadził do wyrównania. Po podaniu Stefanika sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Kędziora. Kolejne minuty to kolejne strzały drużyny z Niecieczy.

Wisła odpowiedziała w 61. minucie „bombą” Brleka z dystansu, z którą bardzo dużo problemów miał Baran. W Pięć minut później piłka po sprytnym strzale Misaka trafiła w słupek bramki Wisły. Golkiper gospodarzy Łukasz Załuska również kilka razy był zmuszony do interwencji. Obronił między innymi groźny strzał Wróbla.

W 88. minucie bliski zdobycia bramki dla Wisły był Zachara, ale po jego główce piłka trafiła w poprzeczkę. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry pięknym uderzeniem z dystansu zwycięskiego gola dla jedenastki z Niecieczy zdobył Miković.

WISŁA KRAKÓW – BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA 1:2 (1:0)
1:0 Rafał Boguski 14 min
1:1 Wojciech Kędziora 47 min
1:2 Martin Miković 90+2 min

żółta kartka: Stilić

Wisła: Łukasz Załuska – Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Matija Spicić – Rafał Boguski, Alan Uryga, Petar Brlek (76 min – Mateusz Zachara), Semir Stilić (63 min – Jakub Bartosz), Patryk Małecki – Zdenek Ondrasek (63 min – Paweł Brożek).

Bruk-Bet Termalica: Krzysztof Baran – Patryk Fryc (74 min- Dalibor Pleva), Mateusz Kupczak, Artem Putiwcew, Guilherme – Martin Miković, Vlastimir Jovanović, Samuel Stefanik, Patrik Misak, David Guba (78 min – Szczepan Kogut) – Wojciech Kędziora (71 min – Jakub Wróbel).