Pierwsze zwycięstwo w grupie mistrzowskiej odnieśli w sobotni wieczór piłkarze Wisły Kraków, którzy wysoko 4:0 pokonali przed własną publicznością Pogoń Szczecin.

W pierwszym kwadransie spotkania obserwowaliśmy wyrównany pojedynek. Częściej w okolicy pola karnego rywali gościli goście ze Szczecina, ale ich uderzenia z dystansu nie przynosiły efektu. Tymczasem w 18. minucie na prowadzenie wyszła Wisła. Po świetnym dośrodkowaniu Tomasza Cywki z prawego skrzydła, precyzyjnym strzałem głową bramkarzowi Pogoni szans nie dał Patryk Małecki.

Sześć minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Paweł Brożek, który trafił do pustej bramki, wykorzystując fatalny błąd bramkarza Portowców, który wypuścił futbolówkę z rąk po płaskim dośrodkowaniu Rafała Boguskiego.

Wisła nie zamierzała na tym poprzestawać. W 31. minucie na 3:0 mógł podwyższyć Boguski, ale po podaniu Małeckiego przegrał pojedynek sam na sam z Hengerem. Kilka chwil później do siatki Pogoni trafił jednak Ivan Gonzalez, który popisał się ładnym strzałem głową po dośrodkowaniu Krzysztofa Mączyńskiego z rzutu rożnego.

W 35. minucie padła czwarta bramka dla „Białej Gwiazdy”. Kolejną bardzo dobrą akcję wiślaków na gola zamienił Boguski. W roli asystenta tym razem wystąpił Paweł Brożek. Tuż przed przerwą na listę strzelców próbował się również wpisać Semir Stilić, ale bramkarz Pogoni zdołał odbić piłkę po jego strzale z linii pola karnego.

W drugiej połowie podopieczni Kiko Ramireza nie forsowali tempa i spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku. Na boisku w zespole gospodarzy pojawili się między innymi debiutujący w Ekstraklasie Wojciech Słomka i Kacper Laskoś.

Obie drużyny szukały swoich okazji, więcej miała Wisła, ale ostatecznie kibice nie doczekali się kolejnych goli.

WISŁA KRAKÓW – POGOŃ SZCZECIN 4:0 (4:0)
1:0 Patryk Małecki 18 min
2:0 Paweł Brożek 24 min
3:0 Ivan Gonzalez 32 min
4:0 Rafał Boguski 35 min

żółte kartki: Spicić, Cywka (Wisła), Rapa, Matras (Pogoń)

Wisła: Łukasz Załuska – Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Matija Spicić – Rafał Boguski, Krzysztof Mączyński, Pol Llonch, Semir Stilić (52 min – Jakub Bartosz), Patryk Małecki (75 min – Kacper Laskoś) – Paweł Brożek (61 min – Wojciech Słomka)

Pogoń: Adrian Henger – David Niepsuj, Cornel Rapa, Mateusz Matras, Hubert Matynia (46 min – Robert Obst) – Marcin Listkowski, Mate Cincadze, Rafał Murawski (86 min – Sebastian Rudol), Dawid Kort, Sebastian Kowalczyk – Spas Delew (67 min – Seiya Kitano)