Wisła Kraków w pierwszym spotkaniu w 2017 po dobrym meczu wygrała z kielecką Koroną 2-0.  Już w 12. minucie na listę strzelców przepięknym strzałem zza pola karnego wpisał się Patryk Małecki, a  dziesięć minut przed końcem meczu wynik po rzucie karnym na raty ustalił Paweł Brożek.

Wisła w pierwszym meczu na wiosnę wygrać mogła zdecydowanie bardziej okazale, gdyby nie rozregulowane celowniki, zwłaszcza Pawła Brożka który spokojnie powinien kończyć spotkanie z klasycznym hat-trickiem. Cieszą natomiast liczne sytuacje, które potrafili stworzyć sobie podopieczni Kiko Ramireza.

Jeśli ktoś miał obawy, jak będzie funkcjonowała Wiślacka defensywa bez „Ryśka” Guzmicsa, to po obejrzeniu występu jego następcy może być spokojny. Ivan Gonzalez pokazał się z bardzo dobrej strony: pewny i agresywny w defensywie i potrafiący bardzo dobrze uruchomić swoich kolegów z formacji ofensywnych. Do spółki z Arkadiuszem Głowackim, który po profesorsku zagrał swój 330. mecz z białą gwiazdą na piersi, mogą stworzyć prawdziwy mur przed bramką Załuski.

Piłkarze Korony próbowali zagrozić bramce Wisły głównie strzałami z dystansu, które dalekie były jednak od celu. Najbliżej zdobycia gola byli w 39. minucie, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym Ilijan Micanski uderzył piłkę, a ta szcześliwie trafiła w stojącego na linii bramkowej Krzysztofa Mączyńskiego.

Pierwsze koty za płoty! Debiut Kiko Ramireza wypadł naprawdę okazale – drużyna zagrała dobre spotkanie i zainkasowała trzy punkty. Od poniedziałku jednak nikt nie będzie pamiętał już o meczu z Koroną, bowiem trzeba już przygotowywać się do meczu we Wrocławiu, gdzie Wisła musi zrewanżować się Śląskowi za jesienne upokorzenie w Krakowie.

Wisła Kraków 2-0 Korona Kielce (1-0)

1-0 Patryk Małecki 12 min

2-0 Paweł Brożek 80 min

Wisła Kraków: Załuska – Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok – Boguski, Popović(86’ Stilić) , Mączyński, Małecki – Ondrasek(60’ Brożek) , Zachara(68’ Llonch)

Korona Kielce: Pesković – Rymaniak, Dejmek, Diaw, Kallaste – Marković (46’ Mrozik), Możdżeń, Abalo (66’ Pylypczuk), Aankour(81’ Górski) , Palanca – Micanski

Widzów: 10 511