Wisła zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski. Podopieczni Dariusza Wdowczyk we wtorkowym meczu 1/8 finału pokonali 2:1 na wyjeździe pierwszoligową Chojniczankę Chojnice. W walce o półfinał zmierzymy się z Lechem Poznań.

Na bramki we wtorkowym meczu nie musieliśmy długo czekać. Już w trzeciej minucie na prowadzenie wyszła Wisła, a na listę strzelców wpisał się Rafał Boguski, który pewnym strzałem wykorzystał bardzo dobre odegranie Zdenka Ondraska. Radość wiślaków nie trwała jednak długo.

W piątej minucie gospodarze doprowadzili bowiem do wyrównania. Załuskę uderzeniem z dystansu zaskoczył Patryk Mikita. W kolejnych minutach gra nadal toczyła się w szybkim tempie, obie drużyny szukały swoich okazji. W 19. minucie Chojniczankę na prowadzenie mógł wyprowadzić Biskup, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Wisły.

W 31. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Mączyński i piłka przeszła tuż obok bramki gospodarzy. Kilka minut później sporo problemów bramkarzowi Chojniczanki uderzeniem z rzutu wolnego sprawił Mójta. Przed przerwą swoje okazje mieli jeszcze Małecki i Ondrasek, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Obie drużyny starały się atakować, nie brakowało dogodnych sytuacj. W 59. minucie dobrej sytuacji nie wykorzystał Zachara, który uderzył tuż obok słupka. W odpowiedzi dobrą okazję zmarnował Kosakiewicz.

W 73. minucie swoją szansę miał również Ondrasek, który otrzymał dobre podanie od Głowackiego, ale główkował obok słupka. Tymczasem cztery minuty później Wisła wyszła na prowadzenie. Po odegraniu Jovicia zza pola karnego uderzał Mączyński. Piłka po rykoszecie wylądowała w siatce. W 79. minucie powinno być 3:1, ale w dobrej sytuacji spudłował Ondrasek.

W końcówce meczu do ataków rzucili się gospodarze. Najlepszą okazję zmarnowali w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Najpierw Załuska obronił strzał Niedzieli w sytuacji sam na sam, a następnie skrzydłowy Chojniczanki dobijając nie trafił do pustej bramki. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i z awansu do kolejnej rundy cieszyła się Wisła.