Stadion Korony Kielce

Wisła może czuć się oszukana po środowym spotkaniu w Kielcach. Pojedynek zakończył się wygraną 3:2 Korony, ale jest to efekt fatalnej postawy sędziego Łukasza Bednarka, który swoimi decyzjami kilkukrotnie skrzywdził podopiecznych Kiko Ramireza.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla wiślaków, którzy już w szóstej minucie objęli prowadzenie. Po świetnej zespołowej akcji na listę strzelców wpisał się Petar Brlek, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem po zgraniu piłki głową przez Ondraska.

Korona zdołała jednak doprowadzić do wyrównania kilkanaście minut później. Po rzucie rożnym i dograniu Grzelaka, piłkę z bliska w bramce Wisły umieścił Radek Dejmek. Wisła odpowiedziała w 29. minucie drugim trafieniemm. Tym razem Borjana ładnym strzałem zza pola karnego zaskoczył Krzysztof Mączyński.

Gospodarze mogli wyrównać w 32. minucie, ale najpierw dobrą interwencją po strzale Górskiego popisał się Załuska, a kilka chwil później piłkę sprzed linii bramkowej po uerzeniu Grzelaka wybił Gonzalez. Ostatecznie w pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa to „koncert” prowadzącego to spotkanie sędziego Łukasza Bednarka. W 54. minucie arbiter nie przerwał gry po ewidentnym faulu na Załusce, w efekcie którego piłka trafiła w polu karnym pod nogi Możdżenia, który mocnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania.

Jakby tego było mało, w 57. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Korony, nabierając się na zdolności aktorskie Górskiego. W tej sytuacji nie mogło być mowy o faulu Gonzaleza. Po chwili gospodarze byli na prowadzeniu po strzale Kiełba z jedenastu metrów.

Bardzo nerwowo było również w kolejnych minutach. W 66. minucie po raz kolejny sędzia pokazał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę Gonzalezowi. Duży w tym udział miał ponownie Górski, który tym razem lekko dotknięty padł na murawę jak rażony piorunem.