Nie udało się odnieść pierwszego zwycięstwa w rundzie finałowej. Tym razem Wisła musiała na wyjeździe uznać wyższość Jagiellonii Białystok.

Spotkanie rozpoczęło się od groźnej sytuacji pod bramką Wisły. Po rzucie rożnym do futbolówki dopadł Romanczuk, ale główkował nad poprzeczką. Wisła starała się atakować rywali wysoko na ich połowie i szybko rozgrywać piłkę, ale nie przynosiło to pożądanego efektu.

W pierwszej połowie zdecydowanie groźniejsza była Jagiellonia. W 13. minucie swoją pierwszą okazję miał Sheridan, ale po bardzo dobrym dograniu Cernycha fatalnie skiksował. Napastnik gospodarzy zrehabilitował się w 27. minucie. Tym razem wykorzystał kolejne podanie Cernycha i zaskoczył Załuskę strzałem z około dwunastu metrów.

Podopieczni Michała Probierza mogli jeszcze przed przerwą podwyższyć prowadzenie, ale Sheridan spudłował po bardzo dobrym dośrodkowaniu Gordona. Wisła pierwszą połowę zakończyła bez groźnego strzału na bramkę rywali.

W drugiej połowie Wisła bramce rywali zagroziła dopiero w 66. minucie. Przed szansą stanął Brlek, który otrzymał dobre podanie z prawej strony pola karnego, ale uderzył obok słupka. Kilka minut później indywidualnej akcji próbował także Małecki, ale spudłował z lewej strony pola karnego.

Wisła nie potrafił zaskoczyć rywali, tymczasem w doliczonym czasie gry wynik meczu na 2:0 ustalił Chomczenowskyj, który popisał się precyzyjnym strzałem w długi róg po szybkiej kontrze swojej drużyny.

Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 2:0 (1:0)
1:0 Cillian Sheridan 27 min
2:0 Dmytro Chomczenowskyj 90+1 min

żółte kartki: Stilić (Wisła)

Jagiellonia: Marian Kelemen – Ziggy Gordon, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik – Taras Romanczuk, Jacek Góralski – Arvydas Novikovas (65 min – Przemysław Frankowski), Konstantin Vassiljev (90+3 min – Karol Świderski), Fiodor Cernych (86 min – Dmytro Chomczenowskyj) – Cillian Sheridan.

Wisła: Łukasz Załuska – Tomasz Cywka, Ivan Gonzalez, Alan Uryga, Matija Spicić – Pol Llonch, Krzysztof Mączyński – Semir Stilić (59 min – Jakub Bartosz), Petar Brlek, Patryk Małecki – Paweł Broże (63 min – Zdenek Ondrasek)

sędzia: Jarosław Przybył