Pogoń Szczecin nie dała żadnych szans Wiśle Kraków w sobotnim spotkaniu 16. kolejki Lotto Ekstraklasy. Przed własną publicznością podopieczni Kazimierza Moskala rozgromili Białą Gwiazdę aż 6:2.

Relacja „minuta po minucie” była prowadzona tutaj >>

W pierwszym kwadransie spotkania oglądaliśmy wyrównany pojedynek. Obie drużyny miały swoje okazje. Po stronie Wisły najlepszą zmarnował Paweł Brożek, który po dośrodkowaniu Mączyńskiego, niepilnowany w polu karnym główkował obok słupka. Kilka chwil wcześniej pierwsze ostrzeżenie Wiśle dał Gyurcso, który uderzał zza pola karnego, ale piłka prześlizgnęła się po poprzeczce.

Pierwsza brama padła w 15. minucie. Wówczas po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się Gyurcso, który dopadł do piłki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła i z najbliższej odległości pokonał Załuskę. W kolejnych dziesięciu minutach Węgier jeszcze dwa razy wpisał się na listę strzelców. Najpierw popisał się kapitalnym uderzeniem z lewej strony pola karnego, a na 3:0 podwyższył trafiając do pustej bramki z pięciu metrów.

W 34. minucie było już 4:0 dla Pogoni. Tym razem Załuskę precyzyjnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Matras. Wisła zdołała odpowiedzieć dwie minuty później. Do piłki odbitej przez Kudłę dopadł Bartosz i posłał ją do siatki. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch kolejnych trafień dla Pogoni. W 48. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego Załuskę pokonał Nunes, a w 51. minucie swojego czwartego gola w tym meczu zdobył Gyurcso.

Wynik meczu ustalony został w 75. minucie. Wówczas potężnym uderzeniem z rzutu wolnego bramkarza Pogoni pokonał Mójta.

żółte kartki: Fojut – Brlek, Mączyński

Pogoń: Dawid Kudła – Cornel Rapa, Sebastian Rudol, Jarosław Fojut, Ricardo Nunes – Spas Delew, Mateusz Matras, Rafał Murawski, Takafumi Akahoshi (63 min – Kamil Drygas), Adam Gyurcso (72 min – Marcin Listkowski) – Adam Frączczak (82 min – Łukasz Zwoliński)

Wisła: Łukasz Załuska – Jakub Bartosz (88 min – Przemysław Porębski), Arkadiusz Głowacki, Alan Uryga, Adam Mójta – Krzysztof Drzazga (66 min – Piotr Żemło), Krzysztof Mączyński, Denis Popović, Petar Brlek, Rafał Boguski – Paweł Brożek

sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

• wynik będący odbiciem sytuacji w klubie, kierują nim grabarze a właściwie łowcy skór… Poloniuszblog / Fotoalbum / Chicago Webdesign /Adam Matuszyk

• toyprev

powiem tylko ze zal bylo patrzec!!!

• toyprev

i jeszcze jedno… czyim trenerem byl KAZIU???

• kicius z

Gdyby głupota miała skrzydła to cały zarząd Wisełki fruwałby jak stado gołębi

• kicius z

A na poważnie to h,,, w dupę przygłupom którzy nie płacili Wdowczykowi pensji, ta przegrana to wynik głupoty i ignorancji władz Wisełki