Tylko jeden punkt zapisała na swoje konto Wisła w sobotnim meczu przed własną publicznością z Lechią Gdańsk. „Biała Gwiazda” prowadziła po trafieniu Carlosa Lopeza, ale pozwoliła sobie strzelić bramkę w końcówce meczu,

Relacja „minuta po minucie” była prowadzona tutaj >>

Pierwsze minuty spotkania nie należały do najciekawszych. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Groźniej zrobiło się w 16. minucie. Wówczas po podaniu Kostala, z lewej strony pola karnego potężnie uderzał Małecki, ale piłkę odbił Kuciak.

W kolejnych minutach inicjatywę przejęli wiślacy, którzy częściej groźnie atakowali. W 36. minucie nieznacznie niecelnie z dystansu uderzał Cywka. Kilka chwil później strzał Carlosa Lopeza wybronił Kuciak.

Pierwszej bramki doczekaliśmy sięw 39. minucie. Wówczas po ładnym rozegraniu piłki na lewej stronie boiska, Sadlok zagrał płasko na środek pola karnego. Tam z futbolówką świetnie zastawiła się Carlos Lopez, a następnie pewnym strzałem pokonał Kuciaka.

W drugiej połowie Wisła wyraźnie cofnęła się i wyczekiwała na okazję do kontrataków. Coraz lepiej poczynali sobie natomiast goście z Gdańska.

W 79. minucie lechiści zaskoczyli Wisłę. Po szybkim kontrataku, piłkę do bramki strzeżonej przez Buchalika w sytuacji sam na sam wpakował Joao Oliveira. Wisła próbowała jeszcze odpowiedzieć w końcówce, ale po dwóch bardzo groźnych strzałach Carlosa Lopeza świetnie interweniował Kuciak. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

WISŁA KRAKÓW – LECHIA GDAŃSK 1:1 (1:0)
1:0 Carlos Lopez 39 min
1:1 Joao Oliveira 79 min

żółte kartki: Małecki, Kostal, Velez, Ze Manuel – Augustyn, Łukasik, M. Paixao, Matras

Wisła: Michał Buchalik – Tomasz Cywka, Ivan Gonzalez, Zoran Arsenić, Maciej Sadlok – Pol Llonch, Fran Velez (74 min – Paweł Brożek) – Martin Kostal (66 min – Tibor Halilović), Ze Manuel, Patryk Małecki (59 min – Jakub Bartosz) – Carlos Lopez

Lechia: Dusan Kuciak – Paweł Stolarski, Błażej Augustyn, Stefan Vitoria, Mateusz Lewandowski – Daniel Łukasik (56 min – Joao Oliveira), Milos Krasić (71 min – Florian Schikowski) – Sławomir Peszko, Patryk Lipski (29 min – Mateusz Matras), Flavio Paixao – Marco Paixao