The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2017 roku Wisła:
wzmocni się 122 67,03%
osłabi 27 14,84%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 33 18,13%
Głosujących: 182. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 17.09.2017, 16:57
W Ruchu to i Buchalik dawał radę i grał przyzwoicie, tylko jak przyszedł do Wisły to nagle zapomniał jak się broni
"spokojnie ja tu dla ligi mistrzów przyszedłem"
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 17.09.2017, 17:36
Pero napisał(a):Wyświetl post
A propos komentarza:
PANOWIE ZAPRASZAM NA STADION TO NIE BĘDZIECIE MUSIELI BIADOLIĆ!!!!

A propos polityki. Już gdzieś było powiedziane że wcale po tych transferach nie zeszliśmy z poziomu płacowego tylko go podnieśliśmy.
Nie wierze że goście nie mają wynegocjowanych jakiś premi (wyjściowe, gole, wygrane) a do poziomu płacowego liczy się chyba tylko podstawa.
Zatem nie moge słuchać jakie to cuda stworzyli Panowie.
Zamiast tylu ŚP: Velez, Lonch, Perez, Basha, Imaz, ZeManuel, Hailović

Można było wyjąć Chrapka i Lipskiego. Nawet jeśli byłoby ciut drożej to bardziej by przyciągali ludzi na stadion.

Junco może ma rozeznanie w piłkarzach ale do tej pory był jedynie skautem gdzie opiniował komuś zawodników a ktoś ich jeszcze selekcjonował. Teraz on odpowiada za selekcje a chyba myli te pojęcia i bierze kogo ma w notesie. Nie wiem czy czytaliście ale transfer Kolara dopiął w godzine. Pachnie mi to że leciał z listy po kolei w notesie i pytał kto chce przyjść do nas.

Największy sukces Kiko to narazie wzrost sprzedaży kawy na stadionie bo bez niej nie da się patrzeć na drużyne.
Kolejny pokemon...
Pomijając kwestię kartek i kontuzji (warto mieć szeroką kadrę ale ewidentnie jesteś za głupi żeby to ogarnąć) Lipski i Chrapek musieliby chcieć tu przyjść, a nas musiałoby być stać na ich pensję, podpis i opłatę dla menadżera. To raz.
Dwa - podaj mi geniuszu skąd masz informację że płace poszły do góry? Bo kilku z tych którzy odeszli miało wysokie pobory, kontraktujemy tylko z kartą na ręku piłkarzy po przejściach a Junco twierdzi że kryterium są koszty utrzymania zawodnika... Olałbym ten wywód ale potem z tego że jeden głupek coś napisze rodzą się plotki traktowane przez resztę bezrefleksyjnie.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 17.09.2017 o godz. 17:41.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 21.09.2017, 14:37
No to czas na słowo po meczu z Koroną.

Letnie nabytki
Guesta
Arsenic
Velez
Basha
Halilovic
Wojtkowski
Kostal
Kolar
Perez
Ze Manuel
Imaz
Balaniuk
Carlitos

13 transferów, z czego tak naprawdęwypalił jeden (Carlitos). Z pozostałych 12 to można znaleść 4-5 piłkarzy którzy są w miarę albo dobrze rokują. Reszta albo jest dennie słaba (Ze Manuel), albo nie ma kiedy grać (Kostal, Halilivić) bo piłkarzy jest tyle, jakbyśmy grali na 3 frontach, poza ligą jeszcze co najmniej w PP i Lidze Europejskiej. Nieporozumienie.

Podsumowując - z letniego okienka mamy jednego Carlitosa, 2-3 dobrze rokujących młodziaków, i 10 Fredriksenów, którzy nie dali rady Koronie grającej prawie cały mecz w 10.

Szczerze - wolałbym 3-4 solidne transfery, niż 10 słabych. Myśle, że każdy tutaj podzieli moje zdanie. Nie potrzeba nam Carlitosa, Sadloka, Głowackiego, Małeckiego, Brożka, Boguskiego i 20 innych słabych piłkarzy. Tylko Carlitosa, Sadloka, Głowackiego, Małeckiego, Brożka, Boguskiego i 11-12 innych dobrych piłkarzy.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Senior Member

Od: 01.2015

Stary 21.09.2017, 14:43
Wszystko sie zgadza tylko, ze:
- nie stac nas na solidne transfery
... Ad mortem defecatam
W związku z powyzszym bierzemy kopaczy bez klubu, darmowych, z karta na reku, nie grajacych przez pol roku etc. Pozniej maszyna losujaca wybiera numerki a my musimy liczyc na to, ze ktorys jest wygrany (jak Carlitos).
Powód: jzs
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 21.09.2017 o godz. 14:44.
"Kiko stawia na swoją armię, którą zna, która jak na razie nie wygrywa wszystkich wojen ale oby mu wygrali cała bitwę."
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 21.09.2017, 14:52
Cuesta - szczerze ciężko ocenić jaki to piłkarz, b. szybko złapał kontuzję
Arsenic - inwestycja
Velez - dobry gracz
Basha - dobry gracz
Halilovic - inwestycja
Wojtkowski - inwestycja
Kostal - inwestycja
Kolar - ?
Perez - ?
Ze Manuel - niewypał
Imaz - ?/niewypał
Balaniuk - ?
Carlitos - świetny zawodnik

Tak więc na 13 transferów mamy: 1 - świetnego zawodnika, 2 - dobrych zawodników, 4 - inwestycje, 4 - znaki zapytania i 2 - pomyłki.

Tak to widzę, i uważam że obecnie mamy optymalnie szeroki skład. Wszystko zależy od trenera jak poukłada te klocki.
Odpowiedz cytując
rokfor
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 21.09.2017, 15:04
silver03 napisał(a):Wyświetl post
Cuesta - szczerze ciężko ocenić jaki to piłkarz, b. szybko złapał kontuzję
Arsenic - inwestycja
Velez - dobry gracz
Basha - dobry gracz
Halilovic - inwestycja
Wojtkowski - inwestycja
Kostal - inwestycja
Kolar - ?
Perez - ?
Ze Manuel - niewypał
Imaz - ?/niewypał
Balaniuk - ?
Carlitos - świetny zawodnik

Tak więc na 13 transferów mamy: 1 - świetnego zawodnika, 2 - dobrych zawodników, 4 - inwestycje, 4 - znaki zapytania i 2 - pomyłki.

Tak to widzę, i uważam że obecnie mamy optymalnie szeroki skład. Wszystko zależy od trenera jak poukłada te klocki.
Zgadzam się w 1906%
Odpowiedz cytując
Karherop
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 21.09.2017, 15:10
Dzimi napisał(a):Wyświetl post
No to czas na słowo po meczu z Koroną.

Letnie nabytki
Guesta
Arsenic
Velez
Basha
Halilovic
Wojtkowski
Kostal
Kolar
Perez
Ze Manuel
Imaz
Balaniuk
Carlitos

13 transferów, z czego tak naprawdęwypalił jeden (Carlitos). Z pozostałych 12 to można znaleść 4-5 piłkarzy którzy są w miarę albo dobrze rokują. Reszta albo jest dennie słaba (Ze Manuel), albo nie ma kiedy grać (Kostal, Halilivić) bo piłkarzy jest tyle, jakbyśmy grali na 3 frontach, poza ligą jeszcze co najmniej w PP i Lidze Europejskiej. Nieporozumienie.

Podsumowując - z letniego okienka mamy jednego Carlitosa, 2-3 dobrze rokujących młodziaków, i 10 Fredriksenów, którzy nie dali rady Koronie grającej prawie cały mecz w 10.
.
Na jakiej podstawie oceniłeś czy wypalił/ nie wypalił Kolar?

Gdyby pierwszym meczem w naszej ekstraklasie byłyby mecz Carlitosa z Termaliką to pewnie też byś go zakwalifikował do niewypałów.

Wszyscy są niewypałami. Zaorać. Zrównać z ziemią. Zamknąć klub!!!!

A teraz do rzeczy:
Takie podsumowania to można tworzyć po całej rundzie, a nie po 1-2 spotkaniach nowego zawodnika.

W ostatnim meczu mieliśmy zlepek piłkarzy. Korona miała drużynę. Dlaczego Korona wygrała? Bo piłka nożna to sport zespołowy, a nie indywidualny. W szczególności, gdy trener nie panuje nad tym zlepkiem.

Ponadto, gdy jednostka ląduje w mocnej grupie to jej poziom się podnosi. Gdy ląduje w słabej, równa do jej poziomu. Dopóki nie zaczniemy grać schematami, zespołowo, a nie liczyć wyłącznie na indywidualne zrywy to tak to będzie wyglądało. Co innego wymieniać pewne mechanizmy w dobrze naoliwionej maszynie, a co innego składać maszynę od nowa.

Jedyne co mogę na dziś powiedzieć, to że przeprowadzono być może zbyt dużo transferów. Być może niepotrzebnie przedłużono kontrakty z Brożkiem czy Boguskim. Podkreślam: być może, gdyż dopiero cała runda wyda nam laurkę dla zawodników, jak i dla trenerów i dyrektora sportowego.

Na razie więcej zarzutów można mieć w kierunku Ramireza z racji podejmowania pewnych nierozsądnych/dziwnych/irracjonalnych (niepotrzebne skreślić) decyzji, niżeli Junco.
Odpowiedz cytując
pomeran
Senior Member

Od: 07.2014

Stary 21.09.2017, 16:20
Te transfery były przeprowadzane niestety trochę na hurra..
bo na pozycję napastnika mamy:

-Carlitos, Brożek, Ondrasek, Bałaniuk, Kolar i ew Imaz..

Z tego co było mówione, Kolar pomimo, że oglądany kiedyś tam przez Junco chyba nie był planem A. Bali się fiaska rozmów z Bałaniukiem i stąd Kolar.
Kiko Ramirez poza początkiem tego sezonu gra na jednego napastnika i 2-óch defensywnych pom. Także kiedy on będzie chciał ograć 4 typowych napastników (jasnym jest, ze Carlitos ma pewny plac)

Nawet jeśli przesunie Carlitosa na skrzydło to wtedy zabiera ew szanse na ogranie się Wojtkowskiemu, Bartoszowi, Kostalowi bo ci spadają o kolejne miejsce w hierarchii a przecież są przed nimi takie tuzy jak Ze Manuel, Imaz i na siłe zatrzymywany przez Ramireza Boguski.

Nie ma rezerw, nie ma już pp...
skład będzie chyba ogrywany na sparingach z Puszczą albo Dalinem.
Nie wiem czy tak powinno to wyglądać...
Odpowiedz cytując
forthy
Senior Member

Od: 08.2011

Stary 21.09.2017, 16:30
Hmm ja raczej dzieliłbym transfery tak :

Definitywnie na teraz : Carlitos, Ze Manuel, Velez, Basha, Perez, Imaz, Cuesta

Teraz/przyszłość : Wojtkowski, Kostal, Halilovic,Kolar, Balanyuk, Arsenic

Z transferów na teraz mamy wybitny ruch z Carlitosem, wygląda na dobre ruchy z Velezem i Bashą. Cuesta bez oceny, Perez bez oceny, Imaz bez oceny - wszyscy za krótko. Na ten moment jedynie Ze Manuel na minus.
1-2-1 (wybitny/dobry/zły) na ten moment z 4 ruchów do oceny - dobrze to wygląda.

Arsenic, Balanyuk i Wojtkowski pokazali potencjał. Najgorzej chwilowo mimo wszystko Halilovic.

Oczywiście oceny całkowicie wstępne, które się tu właściwie nie powinny nawet pojawiać jeszcze.
Odpowiedz cytując
lorddavy
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 21.09.2017, 17:11
Po pierwsze chciałbym napisać, że mój post nie jest w celu kopania dołków pod zarządem czy dyrektorem sportowym, których wcześniejsze osiągnięcia oceniam bardzo wysoko.
Jednak zastanawia mnie po co budujemy taką szeroką kadrę 1 zespołu? Podobno nie ma pieniędzy na dobrych zawodników. Ok zgoda ale czy jest sens wydawać te które mamy na taką ilość zawodników? O ile zakontraktowanie graczy młodych może jeszcze być traktowane jako inwestycja, jednak ściągnięcie całej reszty mnie zastanawia. Żeby tych graczy wypromować oni muszą grać. W tej sytuacji przynajmniej 10 zawodników nie ma szans nawet powąchać murawy. Do czego nam oni się mają przydać? I skąd stać nas na ich utrzymanie. Wg. mnie lepiej kupić(ściągnąć) jednego gracza i dać mu dobry kontrakt niż 6 niskich kontraktów i do tego goście nie dostaną szansy, no bo gdzie? Ale może się mylę?
Odpowiedz cytując
forthy
Senior Member

Stary 21.09.2017, 17:29
Bierzemy hurtowo taniej, bo transfer ciut droższy nie zawsze musi wypalić. Umowy są skonstruowane na takiej zasadzie, że jak ktoś zawiedzie to się pożegnamy. Sezon przejściowy, bo stara gwardia się kończy, w większości brzydko.
Odpowiedz cytując
Karherop
Senior Member

Stary 21.09.2017, 21:44
W zimie trzeba 3-5 zawodników wypożyczyć, bo runda wiosenna jest zbyt krótka by tylu zawodników się kisiło na trybunach. Do tego na pewno w zimie Junco jeszcze będzie chciał zakontraktować 2-3 nowych graczy (minimum!). Sprzedać za bardzo nikogo nie ma, chyba, że znajdzie kupca na np Ondraska lub za grubą kasę Carlitosa.

Niestety za rok kontrakty kończą się (jak dobrze liczę) 16 zawodnikom i szykuje się powtórka z rozrywki z tego roku. Nawet jeśli przedłużymy z połową + sprzedamy jakiś 2 zawodników to znowu możemy mieć +/- 10 transferów w obu kierunkach.

Oby jednak większość transferów z tego okna wypaliło, bo (aż) taka rotacja niczemu dobremu nie służy.
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member

Od: 05.2004

Stary Wczoraj, 22:16
Ja jednak dalej nie widzę sensu sprowadzania 13 zawodników, z których tylko jeden się wyróżnia na + i daje coś zespołowi. Wolałbym jakość a nie ilość. Bo po co nam w kadrze 26 piłkarzy?

Ze Manuel, Imaz, Perez - zupełnie niepotrzebne transfery.
Odpowiedz cytując
R33
Senior Member

Od: 06.2007

Stary Wczoraj, 22:24
Ten Imaz to chyba dwóch pełnych meczów jeszcze nie zagrał, a Perez jednego, a tu już werdykty. Jak dla mnie to nawet Ze Manuel'owi trzeba dać jeszcze trochę czasu.

orzeu napisał(a):
Wyrażanie radości poprzez śpiewanie o tym, ze inni są do dupy to jest nic innego jak kompleks. Tak robi tylko ktoś kto w głębi duszy uważa sie za gorszego.

Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary Wczoraj, 22:25
Ja jednak dalej nie widzę sensu sprowadzania 13 zawodników, z których tylko jeden się wyróżnia na + i daje coś zespołowi. Wolałbym jakość a nie ilość. Bo po co nam w kadrze 26 piłkarzy?

Jakość zazwyczaj równa się więcej niż 30 tys miesięcznie. Brelek po 2 miesiącach w Wiśle spokojnie załapałby się do grupy z Ze Manuelem, Imazem i Perezem, wiec może warto wstrzymać się z ocenami, tym bardziej, że nie wiadomo czy to optymalna forma nowych nabytków, czy gówniana.
Odpowiedz cytując
forthy
Senior Member

Stary Wczoraj, 22:28

Problemy zdrowotne Veleza, Głowackiego, Bashy, Lloncha etc spowodowały, że kadra wyglądała dość ubogo jeśli chodzi o pozycje ŚP i OŚ. Przypomnę, że na środku pomocy zagrał Arsenic raz ;-)

Więc powiedzmy, że sprowadzenie Pereza jest logiczne (zwłaszcza, iż Tibor nie jest gotowy) - na środku pomocy za mało grajków do gry było.

W mojej opinii przy kontuzji Ondraska oraz grze Halilovicia, Brożka, Barrosza, Boguskiego, Kostala, Wojtkowskiego Junco z Ramirezem stwierdzili, że prócz Małego i Carlitosa nie ma kto grać z przodu i tyle, bo wszystko to szrot na ten moment...
Odpowiedz cytując
obikenobi
Member

Od: 02.2013

Stary Wczoraj, 23:13
lorddavy napisał(a):
Do czego nam oni się mają przydać? I skąd stać nas na ich utrzymanie. Wg. mnie lepiej kupić(ściągnąć) jednego gracza i dać mu dobry kontrakt niż 6 niskich kontraktów i do tego goście nie dostaną szansy, no bo gdzie? Ale może się mylę?
Trochę się mylisz. Możemy oczywiście ściągnąć jednego albo dwóch zawodników, którzy dadzą jakość. W tym oknie to by był Carlitos, Velez i może Basha. A po co nam reszta?
Po to, żeby nie powtórzyła się sytuacja jak na przykład w Szczecinie za Sobolewskiego, że pół składu wypada i trzeba kombinować jak koń pod górę, żeby najpierw zebrać 18 meczową, a potem sklecić z tego pierwszą 11. A czytając to forum i nie tylko można zdać sobie sprawę z tego, że przez wielu dobry wynik nadal jest oczekiwany mimo wszystko. A kończy się jednym z największych wpier**li, jakie było nam dane zobaczyć.

Junco nieraz o tym wspominał, że w kadrze ma być po dwóch zawodników na każdą pozycję. Wydaje mi się (i nie oceniam, czy to dobrze czy źle, niech każdy sam wyrobi sobie zdanie), że niektóre transfery stanowią tylko uzupełnienie składu, niekoniecznie wzmocnienia. Dodatkowo piłkarze tacy jak Kostal, Halilović, Wojtkowski, Kolar, Bałaniuk to melodia przyszłości - oni mają już być w formie i gotowi do gry, kiedy nasza stara gwardia odejdzie. Niektórzy pokazują, że już teraz lub na wiosnę mogą dać tej ekipie jakość (Wojtkowski, Bałaniuk).

Mamy więc po prostu dylemat: bierzemy mało zawodników i ryzykujemy problemy kadrowe w razie kartek i kontuzji, ale mamy jakość, czy bierzemy 13 piłkarzy, z których ze dwóch/trzech odpali, a reszta to uzupełnienie składu - piłkarze, którzy po prostu mają mieć jakieś pojęcie o grze na tym poziomie, żeby nie zapychać luk juniorami.

Jakbym miał oceniać na ten moment transfery w tym oknie to:
Carlitos, Velez (Węgrzyn triggered), Basha - wzmocnienia, śmiało do pierwszego składu
Wojtkowski - ze wszystkich przyszłościowych zawodników, których wymieniłem wyżej sprawia dla mnie najlepsze wrażenie. Jeszcze wiele nauki przed nim, ale wygląda dobrze
Halilović - oby się rozkręcił, może mieliśmy wobec niego za duże oczekiwania, bo Petarowi na razie może tylko buty czyścić. Ale oczywiście go nie skreślam, coś w nim jest
Kostal, Bałaniuk, Perez, Imaz, Kolar - nie grali, albo grali za mało, żebym mógł o nich coś powiedzieć
Arsenić - chyba się rozkręca, mecz w Lubinie katastrofalny, ale coraz lepiej sobie radzi, będą ludzie z nigo (mam nadzieję)
Cuesta - szkoda, że doznał kontuzji, niczym się nie wyróżnił przez te kilka spotkań, które grał. Ale musi mieć pecha, skoro trafił akurat na przyzwoitego Buchalika
Ze Manuel - też go jeszcze nie skreślam, ale jednak na ten moment wygląda kiepsko, poziom Videmonta. Na obecną chwilę niewypał, zobaczymy jak będzie później

Pozdrawiam wszystkich cieplutko.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Stary Wczoraj, 23:36

Łatwo napisać, trudniej znaleźć kolejnego Carlitosa.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Stary Dzisiaj, 08:29
silver03 Podpowiem ci Angulo z Górnika
Odpowiedz cytując
Karherop
Senior Member

Stary Dzisiaj, 08:32
Na papierze Carlitos nie wyróżniał się niczym na tle innych Hiszpanów by sądzić, że akurat on najszybciej "odpali". Nawet na 'weszlo' gdy porównywali nasze transfery widzieli większy potencjał w transferze Imaza niż Carlitosa.

Gdyby przeprowadzanie transferów było takie proste to każdy klub notowałby same "strzały w 10".
Odpowiedz cytując
Dariook
Senior Member

Od: 07.2009

Stary Dzisiaj, 08:45
R33 napisał(a):Wyświetl post
Ten Imaz to chyba dwóch pełnych meczów jeszcze nie zagrał, a Perez jednego, a tu już werdykty. Jak dla mnie to nawet Ze Manuel'owi trzeba dać jeszcze trochę czasu.
Dokładnie. Jak Smuda, ktory ocenia po schodach.
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.
Odpowiedz cytując
Pepinho
Junior Member

Od: 07.2017

Stary Dzisiaj, 08:53
Jeżeli dany klub opiera swoją politykę kadrową wyłącznie na zawodnikach z kartą na ręku tudzież, za który należy zapłacić niewielki ekwiwalent za wyszkolenie poprzedniemu klubowi tak długo o jakiejkolwiek stabilizacji w grze i wynikach drużyny można zapomnieć. Taka polityka transferowa/kadrowa sprawia, że max 20-30 % zawodników sprowadzanych się sprawdzi a i tak uważam, że u nas na dzień dzisiejszy te wskaźniki są niższe. Przede wszystkim prowadzi to do ciągłych rotacji średnio raz na pół roku bo klub będzie zmuszony do sprowadzania kolejnych graczy z nadzieją, że ci okażą się mniejszym szrotem od tych którzy akurat z klubu odejdą.
Carlitos wypalił ale czy to jest do końca przypadek, mając za sobą dwa w miarę udane sezony w których strzelił po 13 bramek. O żadnym innym zawodniku, który do nas tego lata dołączył nie można tego samego powiedzieć i dalej ciągnąc ten temat widać wyraźnie systematyczny zjazd w ich przypadku co do formy, gry w co raz słabszych klubach na wypożyczeniach, zmiany klubu co sezon.
Najlepszym przykładem jest tutaj Halilović - zawodnik, który dopiero w wieku 21 lat zadebiutował w lidze chorwackiej zaliczając bodajże 18 występów, z statystykami po prostu tragicznymi i to przekłada się na jego grę, wyraźnie bowiem widać że chłopak ma ogromne problemy z grą na pozycji ofensywnego pomocnika.
Co do zaś Ze Manuela nawet Porto czasem dokonuje błędów przy wyborze zawodników, tyle że ten wielbłąd szybko został naprawiony bo gość nie miał okazji i raczej się na to nie zanosi by kiedykolwiek zadebiutował w tym klubie, gość jednego sezonu, jednej drużyny Boavisty Porto gdziekolwiek indziej grając prezentował słabą dyspozycję. W poprzednim sezonie na wypożyczeniu w Vitorii Setubal zaliczył dwa trafienia...
Ostatnio edytowane przez Pepinho : Dzisiaj o godz. 08:55.
Odpowiedz cytując
maciekkk
Member

Od: 06.2012

Stary Dzisiaj, 10:17
Ok. Załóżmy, że mamy milion euro na transfery. Wydajemy kasę na jakiś grajków. I skąd pewnośc, że u nas będą dobrze grali ? Był taki gość jak Masłowski w Legii, wydawało się że super transfer, kasy poszło w ....u i co? Gość nic nie zagrał. Czego Wy oczekujecie ? Myślicie że jak wydamy pół bańki na kogoś to będzie lepszy od tych co już są ? Transfery to loteria w kazdej, nawet najlepszej lidze. A w naszej zapyziałej lidze tym bardziej. Ile to już kasy wydawaliśmy na piłkarzy a potem był lament, że nic nie grają... Już zapomnieliście jak trzeba było cieszyć oko Jirsakiem czy Kirmem za kupę kasy, której pewnie w połowie nie byli warci.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary Dzisiaj, 10:38
Pepinho napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli dany klub opiera swoją politykę kadrową wyłącznie na zawodnikach z kartą na ręku tudzież, za który należy zapłacić niewielki ekwiwalent za wyszkolenie poprzedniemu klubowi tak długo o jakiejkolwiek stabilizacji w grze i wynikach drużyny można zapomnieć. Taka polityka transferowa/kadrowa sprawia, że max 20-30 % zawodników sprowadzanych się sprawdzi a i tak uważam, że u nas na dzień dzisiejszy te wskaźniki są niższe. Przede wszystkim prowadzi to do ciągłych rotacji średnio raz na pół roku bo klub będzie zmuszony do sprowadzania kolejnych graczy z nadzieją, że ci okażą się mniejszym szrotem od tych którzy akurat z klubu odejdą.
Carlitos wypalił ale czy to jest do końca przypadek, mając za sobą dwa w miarę udane sezony w których strzelił po 13 bramek. O żadnym innym zawodniku, który do nas tego lata dołączył nie można tego samego powiedzieć i dalej ciągnąc ten temat widać wyraźnie systematyczny zjazd w ich przypadku co do formy, gry w co raz słabszych klubach na wypożyczeniach, zmiany klubu co sezon.
Najlepszym przykładem jest tutaj Halilović - zawodnik, który dopiero w wieku 21 lat zadebiutował w lidze chorwackiej zaliczając bodajże 18 występów, z statystykami po prostu tragicznymi i to przekłada się na jego grę, wyraźnie bowiem widać że chłopak ma ogromne problemy z grą na pozycji ofensywnego pomocnika.
Co do zaś Ze Manuela nawet Porto czasem dokonuje błędów przy wyborze zawodników, tyle że ten wielbłąd szybko został naprawiony bo gość nie miał okazji i raczej się na to nie zanosi by kiedykolwiek zadebiutował w tym klubie, gość jednego sezonu, jednej drużyny Boavisty Porto gdziekolwiek indziej grając prezentował słabą dyspozycję. W poprzednim sezonie na wypożyczeniu w Vitorii Setubal zaliczył dwa trafienia...
Wisła straciła kilkunastu zawodników. To w pewnym sensie wymusiło sprowadzenie kilkunastu innych. Za darmo z niewygórowanymi pensjami. Trudno oczekiwać cudów. Jeśli chodzi o Ze Manuela, powtarzam to jak mantrę, nie wiemy co widzimy. Piłkarza w życiowej formie, czy też zawodnika w dołku, bez formy.
Ze swojej strony jestem, ciekaw, z którymi zawodnikami Kiko i Junco wiązali największe nadzieje, a którzy zostali ściągnięci, jako zmiennicy lub zmiennicy zmienników.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Stary Dzisiaj, 11:50
brylant17 napisał(a):Wyświetl post
silver03 Podpowiem ci Angulo z Górnika
Faktycznie, jak myślisz za ile nam go puszczą?
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Stary Dzisiaj, 11:59
Zrobić podchody w styczniu, umowa tylko do czerwca 2018 znając życie skończy w Legii lub Lechu....
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów