The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego zimą 2015 roku Wisła:
wzmocni się 153 64,02%
osłabi 14 5,86%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 72 30,13%
Głosujących: 239. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
teo
Member

Od: 08.2008

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 19.03.2017, 09:20
Video z Francji...
Panowie. Dajmy mu chwile czasu. Liczby go bronia. Gra? Chwilami tez. Ale przypomnijmy sobie poczatki Brleka. Jasne, Video nie ma tyle czasu, ale uwazam, ze juz w rundzie finalowej bedzie poczynal sobie lepiej niz obecnie. Jesli to przelozy sie na kolejne asysty to super
Pamietajcie tez, ze ten facet nie gral za wiele. Podobnie jak Zachara potrzebuje ogrania i regularnosci.

Jak tu ktos napisal. Szklanka do polowy jest pelna, a nawet wiecej. Jest przyzwoity sklad, w ktorym widac sportowa zlosc i rywalizacje. Ja nie pamietam kiedy ostatnio byl taki stan emocjonalny druzyny.
Rodzi nam sie druzyna. Troche w bolach, troche szczesliwie, troche z przypadku niektore wygrane, ale to wlasnie w takich sytuacjach rodza sie fajne rzeczy

Przejebalismy z legla za 6 pkt i pewnie przez ten mecz pucharow nie bedzie. Ale pamietajmy gdzie jest legla, gdzie my (finansowo, organizacyjnie, kadrowo) i zastanowmy sie, czy w ostatnich tygodniach nie zrobilismy milowych krokow zeby ich dogonic majac duuuuuzo mniejsze zasoby niz legla.

Brlek.
Tak, uwazam, ze jesli bedzie klient ktory polozy milion na stole a do tego da bonusy typu procent od kolejnej sprzedazy, premie za bramki czy kadre to nie ma co sie zastanawiac. JESZCZE nie jestesmy klubem, ktory moze sobie pozwolic na tego typu marudzenie (ze za malo, ze wydalismy 400k na niego i musi zwrocic wiecej). Pamietajmy ze 1 mln > 400k i za te pieniadze mozna kupic 2-3 sensownych zawodnikow.
A potrzeb mimo wszystko jest kilka. Zaczynajac od bramki przez ewentualne skrzydla jesli Video nie wypali przez atak, gdzie mamy dwoch zawodnikow do odpalenia i co najwyzej jednego gracza (Zachara).
Jasne, chcialoby sie sprzedawac zawodnikow za wieksze kwoty, ale to niestety nie ten pulap.
A... i dla jasnosci. Mysle, ze dla Brleka to bedzie zbyt wczesny transfer, ale to juz nie bedzie nasz problem.
Ostatnio edytowane przez KOMINEK : 19.03.2017 o godz. 12:17.
Odpowiedz cytując
Blaszczu16
Koneser

Od: 07.2009

Stary 19.03.2017, 10:24
Przeciez Hugo ma kontrakt do czerwca 2018. To Llonch i Spicic maja do konca tego sezonu umowy. Wiec Francuz ma troche czasu na pokazanie sie. Ale wydaje mi sie, ze Valencia bedzie pierwszym wyborem Kiko.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 19.03.2017, 10:36
Ale w przypadku Lloncha jest opcja przedłużenia o rok. Natomiast Sipic to taka opcja awaryjna jest i raczej po sezonie go bez żalu pożegnamy.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić..."
https://pl.wikipedia.org/wiki/Likaon_pstry
https://en.wikipedia.org/wiki/Dhole
https://en.wikipedia.org/wiki/Gray_wolf
Odpowiedz cytując
Karherop
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 19.03.2017, 13:24
Spisic widac ze ma dosc male ambicje i rola rezerwowego mu odpowiada. Bartkowski pewnie jest bardziej rozczarowany, bo wydawalo się po transferze Jovicia, że ma autostradę do pierwszego dkladu.

A Valencia niech wyjdzie w koncu choc na trening, bo jesli przez miesiąc leżał bykiem w Kolumbii to najwcześniej w maju powacha murawę w lidze.
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 19.03.2017, 13:38
Valencia na pewno trenował- jeśli nie ze względu na własne dobro, to na pewno klub by nie pozwolił, aby potencjalny zarobek tracił formę
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary 19.03.2017, 13:39
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Spisic widac ze ma dosc male ambicje i rola rezerwowego mu odpowiada. Bartkowski pewnie jest bardziej rozczarowany, bo wydawalo się po transferze Jovicia, że ma autostradę do pierwszego dkladu.

A Valencia niech wyjdzie w koncu choc na trening, bo jesli przez miesiąc leżał bykiem w Kolumbii to najwcześniej w maju powacha murawę w lidze.
Po czym wnosisz, że ma małe ambicje i odpowiada mu rola rezerwowego?
Lengyel - Magyar két jó barát együtt vív, és issza borát!

Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Stary 19.03.2017, 14:06
_ukoL napisał(a):Wyświetl post
Po czym wnosisz, że ma małe ambicje i odpowiada mu rola rezerwowego?
Widział jak po schodach wchodzi
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 19.03.2017, 14:06
Co do Valencii, to nie wyobrażam sobie, żeby dzieciak, który wyrusza w podróż życia, odpuścił treningi i leżakował. Jeśli ma psychę predysponującą go do poważnej piłki, to zapewne przez ten miesiąc nie rozstawał się z piłką nawet podczas spania, aby jak najlepiej pokazać się w nowym klubie. Gorzej może być z przygotowaniem fizycznym, ale nie chodzi tu o to, że się spasł, co raczej jego warunki fizyczne mogą być za słabe jak na naszą ligę.
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 19.03.2017, 14:14
Blaszczu16 napisał(a):Wyświetl post
Wiec Francuz ma troche czasu na pokazanie sie.
Brlek też potrzebował pół roku na aklimatyzacje, a dziś Petar to podstawowy zawodnik.
Odpowiedz cytując
konvict1993
Junior Member

Od: 09.2016

Stary 20.03.2017, 02:18
Karherop napisał(a):Wyświetl post

Czy ja wiem czy małą ambicje? Był od lata bez klubu, przyjechał na testy, spedził z drużyną cały obóz, zaproponowano mu kontrakt to podpisał. Generalnie jest w treningu i mu płacą. Sadlok nie daję powodów by dać szansę Spiciciowi. Ale wiemy że kartki, urazy. Może dostanie szansę, może ją wykorzysta. Ale na pewno podjął się wyzwania i pracuję na treningach. Gdzie tu brak ambicji?
Odpowiedz cytując
GBO
Member

Od: 06.2009

Stary 20.03.2017, 09:14
Lada mecz któryś z naszych ŚO dostanie czwartą kartkę. Sadlok przejdzie na środek i zrobi się miejsce dla Spicicia. Zobaczymy co wart.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 20.03.2017, 10:55
Wypluj to słowo! Niech pauzują za nadmiar żółtych a nie czerwa!

/edit : albo ja źle przeczytałem przez siłę sugestii, albo kolega szybko wyedytował
W każdym bądź razie śmiechowo wyszło, pozdrawiam
Ostatnio edytowane przez s1mone : 20.03.2017 o godz. 13:36.
Odpowiedz cytując
rafalek
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 20.03.2017, 11:30
Przecież napisał "czwartą kartkę", a nie czerwoną
Косово је СРБИЈА!!
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Stary 20.03.2017, 14:22
Murzyn w klubie, Kiko może zostać jeszcze chwile

Chłopaki, szczególnie Ever na konferencji wyluzowamy i bardzo dobrze. Myślę, że może to wyjść im to tylko na dobre, bo przecież widzimy jak to jest z Videmontem.
Ostatnio edytowane przez ashkeczup : 20.03.2017 o godz. 14:26.
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 20.03.2017, 15:06
Mam nieodparte wrazenie, ze podnieta jest taka, jakby przychodził Ronaldo a prawda jest taka ze przychodzi ktos o kim nic nie wiemy... i wieksza szansa patrzac statystycznie jest taka że moze okazac sie poporstu ogorem.
troche luzu i spokoju polecam co poniektorym.
Ostatnio edytowane przez regan : 20.03.2017 o godz. 15:14.
łukasza
Odpowiedz cytując
Karherop
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 20.03.2017, 16:24
konvict1993 napisał(a):Wyświetl post
Gdzie tu brak ambicji?
Bardziej chodzi mi o podejście do roli rezerwowego. Spisic wydaje sie byc zadowolony z tej roli, kazde ujęcie kamery to jego usmiech od ucja do ucha. Pewnie się czepiam, ale np Bartkowski wydaje sie byc bardziej rozczarowany rola jaką ma w zespole.
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 20.03.2017, 16:36
Spicicia jak nic się nie zmieni pożegnamy bez emocji po sezonie i tyle go widzieli.

Bardziej warto trzymać kciuki za naszych nowych kolegów z kraju coco. Jak któryś wypali to realnie jesteśmy w stanie go wykupić, a potem zarobić na nim dobre pieniądze. Oby za dużo w Coco albo F nie przesiedzieli.

A Bartkowski niech pamięta do jakiego klubu przyszedł. W Wiśle autostrada do 1 składu dla kogoś jak on ?
Niech lepiej zapierdala za 3 na treningu to może dostanie szansę.
Ostatnio edytowane przez El'kabat : 20.03.2017 o godz. 16:40.
Ty nie masz czasami wrażenia, że jak ktoś z Tobą gada, to czuje, że jesteś idiotą?
Odpowiedz cytując
azkaz
Senior Member

Stary 20.03.2017, 17:35
Póki Cywka gra akceptowalnie to Bartkowski nie powącha murawy, aktualnie jest zaledwie trzeci w hierarchii na tej pozycji, co pokazał ostatni mecz i wejście Bartosza.
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 20.03.2017, 20:54
Mnie zastanawia czy Valencia i Echevaria sa takimi pilkarzami ,ktorzy beda realnie wzmocnieniami,czy tez ich poziom to rezerwy , a my bedzeimy czekac az zrobia postepy
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member

Stary 20.03.2017, 22:25
Z tego co czytałem tu i ówdzie, to Ever jest dość dobry technicznie i piłkarsko. Chciała go też ponoć Legia. Ten drugi to taki szybkościowiec, sprinter. Ktoś pisał, że jest wypożyczony żeby Ever miał towarzystwo i lepiej się zaaklimatyzował. Może to być kozak-joker na ostatnie 10 minut meczu

Wprawdzie na YouTube każdy przyzwoity piłkarz może być Ronaldinho, ale jednak Ever jakieś umiejętności chyba ma:
https://www.youtube.com/watch?v=0fBrktwqX10

Sądzę, że przez najbliższe 2-3 mecze będzie wchodził na ostatnie 20-30 minut albo na skrzydło (prawe), albo na napastnika, albo za Brleka na środkowego ofensywnego pomocnika. Nie wiadomo jaki ma potencjał, ale stylem biegu, prowadzeniem piłki, możliwością kiwek na małej przestrzeni przypomina trochę Kalu Uche. Skoczności chyba jednak brak. Więcej będziemy widzieć po 2-3 meczach tego piłkarza.

W każdym razie świeża, młoda krew w miarę dobrej jakości nigdy nie zaszkodzi. Niech zaliczy wejście do ligi takie jak Donald Guerier, a będzie dobrze - będzie dodatkowy joker do rozstrzygania meczy po 70 minucie.
Ostatnio edytowane przez Dzimi : 20.03.2017 o godz. 22:41.
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Stary 20.03.2017, 22:33
Dzimi napisał(a):Wyświetl post
Z tego co czytałem tu i ówdzie, to Ever jest dość dobry technicznie i piłkarsko. Chciała go też ponoć Legia. Ten drugi to taki szybkościowiec, sprinter. Ktoś pisał, że jest wypożyczony żeby Ever miał towarzystwo i lepiej się zaaklimatyzował. Może to być kozak-joker na ostatnie 10 minut meczu

Wprawdzie na YouTube każdy przyzwoity piłkarz może być Ronaldinho, ale jednak jakieś umiejętnośc chybai ma:
https://www.youtube.com/watch?v=0fBrktwqX10

Mysle że przez najbliższe 2-3 mecze będzie wchodził na skrzydło (prawe) lub na napastnika na ostatnie 20-30 minut. Nie wiadomo jaki ma potencjał, ale stylem biegu, prowadzeniem piłki, możliwością kiwek na małej przestrzeni przypomina trochę Kalu Uche. Skoczności chyba jednak brak. Więcej bedziemy widzieć po 2-3 meczach tego piłkarza.
Jak widze tempo i poziom tych meczy to mi sie nasza 1 liga przypomina albo nizej.
Mam tskie odczucia ze tych chlopaczkow zgniecie fizycznosc naszej ligi..
łukasza
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member

Stary 20.03.2017, 22:44
Co do innych transferów i sytuacji kadrowej:

Videmont - fakt faktem umiejętnościami, stylem gry przypomina trochę Małeckiego, ale z jedną zasadniczą różnią - Małecki jednak jest znacznie bardziej dynamiczny, zwrotny, szybszy, ma to odejście na kilku metrach. Videmont odstaje motorycznie.

Pol Llonch - początkowo pisałem o nim przeciętne opinie, krytykując go za brak atutów ofensywnych. Jednak doceniam niezwykłą wydolność, pracowitość, tytaniczną pracę w defensywie. Ma 24 lata, jest wart przedłużenia kontraktu już teraz i to nie o rok, ale odrazu o 3-4 lata. Zdecydowanie póki co wraz z Gonzalezem jest to transferowy hit okienka. Choć te jego atuty ofensywne, szkoda że tak małe....

Napastnicy ogólnie:
Ondrasek: walczak, ale kiepski technicznie, chyba jednak nie pasuje do zespołu i musi odejść latem.
Brożek: zmysł do gry kombinacyjnej, super podania, inteligencja, instynkt strzelecki, lecz wiek znaczący i wykończanie akcji takie sobie. Jako legenda powinien pozostać na sezon 2017/2018.
Zachara: naprawdę nie wiem co myśleć. Dotychczas słabo, ale ostatni mecz dobrze. Stępiński i Ćwielong chyba jednak nie byli słabsi.
Konkluzja: potrzebny jakiś super kozak do pierwszego składu, niech na zmiany pozostanie Brożek i Zachara lub ktoś inny.
Ostatnio edytowane przez Dzimi : 20.03.2017 o godz. 23:05.
Odpowiedz cytując
andrucik
Junior Member

Od: 10.2016

Stary 20.03.2017, 22:54
Skoro Guilherme daje radę, to czemu nasze kolumbijskie cacka, mają odpaść fizycznie?
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 20.03.2017, 23:25
Oceniać nowych zawodników można w moim odczuciu i mając na względzie, że w większości przypadków są to ich pierwsze transfery zagraniczne dopiero po pół roku. Oczywiście każdy z nich jest na innym etapie budowania pozycji w klubie, a to z braku konkurencji na danej pozycji lub wręcz odwrotnie. Czy Ivan miałby pewny plac gdyby Rysiek nie odszedł, nie byłbym taki pewien. Trzeba poczekać czy z tej mąki będzie chleb, na razie przypomina to z zewnątrz pospolite ruszenie, zanim tryby zaskoczą minie sporo czasu. W moim przekonaniu nie wiedząc jak prezentować będą się Kolumbijczycy w dalszym ciągu najsłabiej obsadzonymi pozycjami są skrzydła, atak i pozycja ofensywnego pomocnika. Trudno mi sobie wyobrazić powiem szczerze żeby Wisła z Małeckim, Boguskim etc mogła nagle zamieszać w czołówce, pamiętam również że przed ostatnim odejściem Semira gdy był w formie też ta sztuka zajęcia miejsca na podium nie udawała się także musimy mieć świadomość ograniczeń tej drużyny jak i poszczególnych jej ogniw.
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Stary 20.03.2017, 23:38
Merkury napisał(a):Wyświetl post
Oceniać nowych zawodników można w moim odczuciu i mając na względzie, że w większości przypadków są to ich pierwsze transfery zagraniczne dopiero po pół roku. Oczywiście każdy z nich jest na innym etapie budowania pozycji w klubie, a to z braku konkurencji na danej pozycji lub wręcz odwrotnie. Czy Ivan miałby pewny plac gdyby Rysiek nie odszedł, nie byłbym taki pewien. Trzeba poczekać czy z tej mąki będzie chleb, na razie przypomina to z zewnątrz pospolite ruszenie, zanim tryby zaskoczą minie sporo czasu. W moim przekonaniu nie wiedząc jak prezentować będą się Kolumbijczycy w dalszym ciągu najsłabiej obsadzonymi pozycjami są skrzydła, atak i pozycja ofensywnego pomocnika. Trudno mi sobie wyobrazić powiem szczerze żeby Wisła z Małeckim, Boguskim etc mogła nagle zamieszać w czołówce, pamiętam również że przed ostatnim odejściem Semira gdy był w formie też ta sztuka zajęcia miejsca na podium nie udawała się także musimy mieć świadomość ograniczeń tej drużyny jak i poszczególnych jej ogniw.
Małecki w chwili obecnej to ścisła czołówka ligi jeśli chodzi o skrzydła więc nie wiem o czym bredzisz.
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Stary 21.03.2017, 02:44
ashkeczup napisał(a):Wyświetl post
Małecki w chwili obecnej to ścisła czołówka ligi jeśli chodzi o skrzydła więc nie wiem o czym bredzisz.
Tez nie wiem o czym on bredzi...?
łukasza
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 21.03.2017, 11:10
azkaz napisał(a):Wyświetl post
Póki Cywka gra akceptowalnie to Bartkowski nie powącha murawy, aktualnie jest zaledwie trzeci w hierarchii na tej pozycji, co pokazał ostatni mecz i wejście Bartosza.
Niekoniecznie. Bartosz wchodził kiedy przegrywaliśmy jako wzmocnienie ofensywy. To nie pierwszy jego gol, za to przegrał rywalizację z Cywką i kupiliśmy Bartkowskiego (a wcześniej próbowaliśmy Czerwińskiego) ponieważ odstaje w grze defensywnej. W przypadku gdy trzeba będzie zmienić Cywkę w pierwszym składzie nie jestem pewny czy Bartosz jest numerem dwa...
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 21.03.2017, 11:31
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Niekoniecznie. Bartosz wchodził kiedy przegrywaliśmy jako wzmocnienie ofensywy. To nie pierwszy jego gol, za to przegrał rywalizację z Cywką i kupiliśmy Bartkowskiego (a wcześniej próbowaliśmy Czerwińskiego) ponieważ odstaje w grze defensywnej. W przypadku gdy trzeba będzie zmienić Cywkę w pierwszym składzie nie jestem pewny czy Bartosz jest numerem dwa...
Zgadzam się. Bartosz po meczu z Pogonią dał wszystkim do zrozumienia, że lepszy z niego skrzydłowy, niż obrońca, stąd raczej idzie odwrotną drogą niż Piszczek czy Rybus. Z drugiej strony, jeśli poprawi pewne braki, może być klasowym obrońcą.

Co warte odnotowania, od dawna wpuszczany jest na końcówki, i praktycznie zawsze ma jakąś setkę, którą zwykle pieprzy. Jednak sam fakt, że potrafi się znaleźć w takiej sytuacji, dobrze mu wróży.
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 21.03.2017, 11:40
raindog napisał(a):Wyświetl post
Zgadzam się. Bartosz po meczu z Pogonią dał wszystkim do zrozumienia, że lepszy z niego skrzydłowy, niż obrońca, stąd raczej idzie odwrotną drogą niż Piszczek czy Rybus. Z drugiej strony, jeśli poprawi pewne braki, może być klasowym obrońcą.

Co warte odnotowania, od dawna wpuszczany jest na końcówki, i praktycznie zawsze ma jakąś setkę, którą zwykle pieprzy. Jednak sam fakt, że potrafi się znaleźć w takiej sytuacji, dobrze mu wróży.
Wydaje mi się, że Bartosz zaczynał jako skrzydłowy czy nawet wręcz napastnik. Proszę o poprawkę jeśli się mylę.
Odpowiedz cytując
konvict1993
Junior Member

Stary 21.03.2017, 13:10
Ja widzę Bartosza na skrzydle, a może nawet jako napastnika. No szuka go ta piłka w polu karnym.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów