The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Wyświetl wyniki ankiety: Dziś zagłosowałbym na:
Platforma Obywatelska 52 9,34%
Prawo i Sprawiedliwość 138 24,78%
Twój Ruch 9 1,62%
Polskie Stronnictwo Ludowe 4 0,72%
Sojusz Lewicy Demokratycznej 11 1,97%
Solidarna Polska 4 0,72%
Polska Razem 35 6,28%
Kongres Nowej Prawicy 153 27,47%
Ruch Narodowy 89 15,98%
Dziękuje nie głosuje! 62 11,13%
Głosujących: 557. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 18.01.2017, 22:27
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
O kwocie wolnej od podatku to nawet szkoda sie wypowiadac co te ....y z PISu odjebaly.
Zrobili dokładnie to, czego można się było spodziewać się po socjalistach: obiecywali podwyższyć wszystkim, a ciut lepiej zarabiającym zabrali całkiem. Poważnie jesteś zdziwiony?
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Senior Member

Od: 01.2015

Stary 18.01.2017, 22:40
Z tymi swinskimi ryjami, ktore siedza w polityce od kilkunastu/kilkudziesieciu lat i rzadza na zmiane mnie nic nie dziwi. Mnie to okrutnie w....ia. Dzisiaj wyczytalem, ze od poczatku kadencji PIS obstawil spolki skarbu panstwa i inne takie niekompetentnymi pisiorami w liczbie okolo 1000 Najsmieszniejsze jest to, ze niby po 5 latach rzadow PO-PSL, PIS zrobil dokladnie tak samo i sprawdzil przydupasow PO-PSL w spolkach - 400 ich bylo, po 5 latach.
Odpowiedz cytując
emj10
Senior Member

Od: 05.2006

Stary 19.01.2017, 07:42
Pamiętam jak byłem odsądzany od czci i wiary, gdy mówiłem, że Jacek Sasin to mafijny baron finansowany przez szefa SKOK Wołomin Mariusza Gazdę. Jeśli Kaczor tego nie zablokuje to może być długoletni wyrok.
http://wpolityce.pl/m/polityka/32388...y-postepowanie
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 19.01.2017, 10:19
Cytat:
Z tymi swinskimi ryjami, ktore siedza w polityce od kilkunastu/kilkudziesieciu lat i rzadza na zmiane mnie nic nie dziwi. Mnie to okrutnie w....ia. Dzisiaj wyczytalem, ze od poczatku kadencji PIS obstawil spolki skarbu panstwa i inne takie niekompetentnymi pisiorami w liczbie okolo 1000 Najsmieszniejsze jest to, ze niby po 5 latach rzadow PO-PSL, PIS zrobil dokladnie tak samo i sprawdzil przydupasow PO-PSL w spolkach - 400 ich bylo, po 5 latach.
Nie żebym bronił PiSu czy innej partii w tym względzie ale tak serio to czy ktoś myśli, że jeśli zacznie rządzić jakakolwiek inna partia to nie wy.......i na zbity pysk przydupasów z partii A i da swoich przydupasów tam gdzie się da? Po pierwsze takie stanowisko jest to "miły gest" partii dla jej żołnierzy, po drugie jest to wywalanie wrogów i dawanie swoich na ważne stanowiska, po trzecie jest to utrzymywanie swojego elektoratu, który nie po to jest za PiSem czy PO żeby w Polsce było lepiej tylko po to żeby mieć z tego profity. To nie sa ludzie ideowi, którzy będa ulotki rozdawać czy plakaty rozklejać tylko wygodnisie, którzy chcą się do koryta dorwać i z kasy państwa żyć i ewentualnie robić jakies akcje "za państwowe".
Z jednej strony to patologia, z drugiej normalna kolej rzeczy bo jeśli przejmujesz władzę to wypierdalasz wroga i dajesz swojego gdzie się da. Swój niby bardziej zaufany co nie znaczy, że jak mu dasz wolną rekę to się nie okaże takim samym frajerem, złodziejem i cwaniakiem jak poprzednik,
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
emj10
Senior Member

Stary 19.01.2017, 10:38
Fakt, że BMW i TKM to hasła przewodnie PiS wiadomo już od lat 90-tych, bo to słowa samego Kaczora. Natomiast, gdy w grę wchodzi już nepotym, klientelizm, a co za tym idzie podejrzenie nadużyć i korupcji to już grubsza sprawa.

Nie wątpię, że takich baronów Sasinów jest w PiS zdecydowanie więcej. Braun kiedyś podrzucił temat barona Lipińskiego i układu wrocławskiego, ale coś temat ucichł w ostatnich miesiącach.
Odpowiedz cytując
Zwitter
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 19.01.2017, 10:52
Dlatego politycy powinni mieć zakaz bycia prezesami w spółkach skarbu państwa. To powinni być fachowcy/menadżerowie wybierani w drodze konkursu.
Zresztą teraz nepotyzm to normalka nie tylko w takich spółkach ale chociażby w różnorakich urzędach w całym kraju.
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 19.01.2017, 11:17
emj10 napisał(a):Wyświetl post
Fakt, że BMW i TKM to hasła przewodnie PiS wiadomo już od lat 90-tych, bo to słowa samego Kaczora .
Widze, że wciąż nie możesz zapomnieć Naczelnikowi Państwa tych słów https://www.youtube.com/watch?v=5iy6Yr1NLhg
Odpowiedz cytując
emj10
Senior Member

Stary 19.01.2017, 11:22
Mały pistolecik ma sporo na sumieniu jeśli o przyzwolenie na różne patologie w PRL BiS.
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 19.01.2017, 13:24
royalmichael napisał(a):Wyświetl post
Ciekawe jak długo pociągną te banki, które wprowadzają opłaty, przy takiej konkurencji na rynku.
Rozmawiamy o płotkach, zarówno od strony banków jak i od strony klientów, a przeciez ceny dyktuje duży gracz i płaci się finalnie w produkcie który kupuje się kartą a nie w opłatach za prowadzenie 'konta'. I oby nie skonczylo się tak jak z 'niedochodowymi' ubezpieczeniami i wzrostem o 100% opłat w przeciągu miesiaca, bo bankom które bedą w rekach państwowych bedzie to na ręke tak jak jest na rękę PZU wzrost wysokosci ubezpieczenia komunikacyjnego.

royalmichael napisał(a):Wyświetl post
Gdzie więc te podwyżki? Kiedy w końcu zapłacę za te wszystkie zmiany?
A jak wytłumaczysz fakt że jeśli nie wpłacisz owych 1000zł czy też nie wykonasz choć jednej transakcji kartą, zapłacisz za prowadzenie konta jak i za kartę? Zdzierstwo czy po prostu opłata przenoszona jest na klienta i opłacana przez sprzedawce tak jak VAT?

Zadzwonilem kiedyś do banku o którym mówisz na infolinie i zapytalem wprost czy mają jakikolwiek produkt, za który nie płaci się jeśli się go nie używa, bo obciązyli mi konto za 3-4 miesiace nieuzywania - cos z 50 zł wyszło. Pracownik zasmiał się w głos i powiedzial ze niestety, takiego produktu w ofercie nie ma.

Odkad pamietam, z roku na rok opłaty za prowadzenie konta wciąż wzrastają i są skrzętnie ukrywane pod postacią opłaty inicjalizacyjnej 'za przyznanie', kosztów 'upomnienia', opłaty 'jeśli coś tam' itd.

----
Ale w sumie nie o tym chcialem. Jak skomentujecie Panowie i Panie ponizsza wiadomosc?
Za aferą podsłuchową stali Rosjanie? "Marek Falenta poszedł na układ, bo miał 26 mln dol długu"

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...878d&_ticrsn=3
Ostatnio edytowane przez Lukasz : 19.01.2017 o godz. 13:31.
"Piknik to kibic ale nieśpiewający. Ot tyle, a niektórzy już wyciągają wnioski jakby piknik był podczłowiekiem"
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"Wchodzisz super atmosfera, cały stadion ludzi a potem wychodzi taka ekipa ogórków."
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Senior Member

Stary 19.01.2017, 20:15
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Nie żebym bronił PiSu czy innej partii w tym względzie ale tak serio to czy ktoś myśli, że jeśli zacznie rządzić jakakolwiek inna partia to nie wy.......i na zbity pysk przydupasów z partii A i da swoich przydupasów tam gdzie się da? Po pierwsze takie stanowisko jest to "miły gest" partii dla jej żołnierzy, po drugie jest to wywalanie wrogów i dawanie swoich na ważne stanowiska, po trzecie jest to utrzymywanie swojego elektoratu, który nie po to jest za PiSem czy PO żeby w Polsce było lepiej tylko po to żeby mieć z tego profity. To nie sa ludzie ideowi, którzy będa ulotki rozdawać czy plakaty rozklejać tylko wygodnisie, którzy chcą się do koryta dorwać i z kasy państwa żyć i ewentualnie robić jakies akcje "za państwowe".
Z jednej strony to patologia, z drugiej normalna kolej rzeczy bo jeśli przejmujesz władzę to wypierdalasz wroga i dajesz swojego gdzie się da. Swój niby bardziej zaufany co nie znaczy, że jak mu dasz wolną rekę to się nie okaże takim samym frajerem, złodziejem i cwaniakiem jak poprzednik,
Widzisz, sam krotko zobrazowales w czym tkwi glowny problem polskiej polityki. W partiach. Nie powinno byc nepotyzmu, kolesiostwa itp. Odpowiednie posady powinni dostawac ludzie, ktorzy tam sie nadaja wedlug kwalifikacji a nie wedlug znajomosci. Liczba spolek skarbu panstwa, urzedow i tym podobnych powinna zostac zredukowana do minimum. To co sie w Polsce odpierdala od tylu lat to jest, tak jak napisales, normalna kolej rzeczy ale w nienormalnym systemie i nigdy nie bedzie lepiej dopoki tego systemu sie nie zmieni. Zadna partia zasiadajaca w Sejmie nie ma nawet zamiaru nic w tym kierunku zrobic. Tym szujom nie zalezy na obywatelach tylko na wlasnych kieszeniach i wplywach tak jak wspomniales. Szans na zmiane na horyzoncie nie widac bo ludzie to debile. Krotko.
Powód: jzs
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 19.01.2017 o godz. 20:16.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 19.01.2017, 20:54
Cytat:
Widzisz, sam krotko zobrazowales w czym tkwi glowny problem polskiej polityki. W partiach. Nie powinno byc nepotyzmu, kolesiostwa itp. Odpowiednie posady powinni dostawac ludzie, ktorzy tam sie nadaja wedlug kwalifikacji a nie wedlug znajomosci. Liczba spolek skarbu panstwa, urzedow i tym podobnych powinna zostac zredukowana do minimum. To co sie w Polsce odpierdala od tylu lat to jest, tak jak napisales, normalna kolej rzeczy ale w nienormalnym systemie i nigdy nie bedzie lepiej dopoki tego systemu sie nie zmieni. Zadna partia zasiadajaca w Sejmie nie ma nawet zamiaru nic w tym kierunku zrobic. Tym szujom nie zalezy na obywatelach tylko na wlasnych kieszeniach i wplywach tak jak wspomniales. Szans na zmiane na horyzoncie nie widac bo ludzie to debile. Krotko.
Ale nawet jakby nie było partii i powiedzmy, że Polską by rządziło 100 posłów, i do tego byś miał jakichś zarządców w każdym województwie. To kto by tymi województwami na przykład rządził? Wiadomo, że byliby przepychani na takie stanowiska osoby "zaufane, znane, rekomendowane" przez tych 100 posłów, bo lepiej dac swojego niż obcego. Później z kolei byś miał tysiące stanowisk w tych województwach do obsadzenia i kto by je zajmował? Ci co mają takie poglądy jak władzuchna bo lepiej dać swojego ziomka niż obcego.
Myślę, że na nepotyzm nie ma ratunku ale może się mylę. Przykład z życia. Ludzi do nawet byle jakiej pracy za 1 800 złotych się też bierze po znajomości. Czaisz? Możesz składać cv ale jak Cię np kolega magazynier nie poleci żeby też Cię przyjęli na posadę magazyniera to to Twoje cv będzie od wycierania dupy służyło a na wolne miejsce będzie wchodził znajomy, kolega czy brat kogoś kto już pracuje w zakładzie. To co tu dopiero mówić o jakichś wygodnych stołkach czy dobrze płatnej robocie. Tym bardziej swoich tam się pcha. Dlaczego tak jest? Nie wiem, może dlatego, że nawet jak kogoś nie znasz to skoro go poleci osoba, którą znasz to już masz jakiś "przegląd" tego nowego pracownika? Może wtedy nowemu będzie zależało nie tylko aby nie dac samemu plamy ale żeby koledze wstydu nie narobić w robocie?

Ale oczywiście trzeba próbować z tym walczyć. Najłatwiej byłoby te wszystkie etaty typu "poseł maszynka do głosowania", czyli poseł, który chuja wie i rozumie ale do polityki idzie a później głosuje jak mu wodzu karze - ludzie, Kucharski Czaruś, Grzesiu Lato, Janek Tomaszewski (chociaż on jeszcze najbardziej był kumaty z nich) to sa posłowie w Polsce w XXI wieku! Do tego Żuraw tam startował (do PE), Otylia Jedrzejczak itp itd. Kabaret. A o ilu ćwokach, którzy tam siedzą a sa debilami się nie wie? To samo z takimi sędziami TK, też pajace z powołania politycznego. Przecież to jest przedłużenie politykierów. Później taka ....a dostaje odprawę kilkaset tys, emeryturę 20 tys i jeszcze .... na lewo na urlop chodził i mu zostało bagatelka 140 dni urlopu do odebrania i za to ma 100 tys.
Powinien być za takie coś topór, no ale nie jest. I to samo jest z tymi tysiącami pomniejszych stanowisk, które prowadzą tylko do koniowalstwa tych ludzi. Przykładowo w dobie internetu taki Urząd Pracy to jest jak hodowanie raka u zdrowego człowieka. Tam normalnej pracy nie dostaniesz, po co to istnieje ot ja nie wiem, skoro ściągamy Ukrów do pracy bo u nas rak do niej brakuje. A w skali kraju takie urzędasy generują zajebiste wydatki. Zamiast tego wystarczyłaby jakaś strona internetowa w ramach gminy lub powiatu i tam po prostu ktoś by dawał ogłoszenia o pracę i ktoś z gminy/powiatu by to wprowadzał do internetu, ewentualnie nawet raz na miesiąc mogliby przecież na jakąś tablicę wywiesić w gminie żeby ci bez dostępu do internetu mogli sobie przejrzeć oferty pracy. Wszystko byłoby usprawnione milion razy i tańsze jak mniemam miliard razy, i każdy byłby zadowolony.

Ale rządzili i rządzą debile.

A jeszcze co do obsadzania stanowisk swoimi ludźmi. Dla mnie wszystko jest ok dopóki ktoś ma odpowiednie kompetencje na dane stanowisko. Jeśli je ma to nawet lepiej dac znajomego niż obcego.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Senior Member

Stary 19.01.2017, 21:12
W pierwszych zdaniach opisałeś system ze scentralizowaną władzą, jaki w Polsce mieliśmy za komuny i mamy dalej. To też jest duży problem.
Nepotyzm czy kolesiostwo w jakichś zakładach to akurat gówno mnie obchodzi bo to jest czyjdś prywatne przedsiębiorstwo i niech sobie w nim robi co chce. Co innego przy państwowych stanowiskach, zaczynając od najniższych samorządów gmin, powiatów, miast itd. Rządzą debile bo więksi debile ich wybierają. PS. Debile nie z natury. Debile wychowani. Ludzie nie zdaja sobie nawet sprawy z tego, ze sa inne opcje niz teraz. Narzekaja, narzekaja ale nie dociekaja co jest powodem tych narzekan, tylko ten zlodziej, tamten zlodziej, wszyscy zlodzieje, Kaczynski psychol, tamten zdrajca itp. Papka z mozgow a system niczym mur zamiast pekac i sie kruszyc to sie cementuje.
Powód: jzs
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 19.01.2017 o godz. 21:25.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 19.01.2017, 23:04
Zakłady sa prywatne ale mechanizm jest ten sam. Nawet na gówniane stanowiska dajesz ludzi, którzy w sumie sprawdzeni nie są ale są rekomendowani przez "swoich". Także jak przychodzi do obsady stanowisk państwowych to jest to samo, najpierw decydują znajomości a dopiero później patrzy się na kompetencje albo kompetencje się nawet pomija.
Co ciekawe w takich firmach prywatnych chyba łatwiej bez znajomości dostać wyższą posadę niż tę gorszą. Bo o ile pracownika fizycznego każdy Ci może polecić i każdy takich zna o tyle jakiegoś fachowca "od papierków" nie każdy zna a firma też byle kogo nie chce tylko człowieka, który coś kuma. A w firmie państwowej odwrotnie. Wystarczy mieć znajomości, na robocie znać się nie trzeba ale zawsze się jakiś etacik znajdzie i sobie jakimiś tam sposobami przebumelujesz te x lat za PO czy PiSu nawet jak chuja umiesz. A w prywatnym zakładzie zaraz by był kop na ....ę jak się robić nie umie tego co szef wymaga heh
Odpowiedz cytując
heoij
Senior Member

Od: 12.2009

Stary Wczoraj, 17:25
Jeszcze Stonogi tu brakowało

Ostatnio edytowane przez heoij : Wczoraj o godz. 17:29.
Gwiazda Biała, Orzeł Biały to są nasze Ideały!
Odpowiedz cytując
azor
Member

Od: 03.2008

Stary Wczoraj, 18:48
Ale póki jebał PO był wporzadku, nie?
Odpowiedz cytując
heoij
Senior Member

Stary Wczoraj, 19:00
Odkąd Duda nie załatwił mu ułaskawienia to zmienił poglądy o 180*

Nie wiadomo kto to jest...
Odpowiedz cytując
azor
Member

Stary Wczoraj, 19:08
ale wcześniej był ok - tak czy nie?
Odpowiedz cytując
heoij
Senior Member

Stary Wczoraj, 19:20
Dla mnie był neutralny, oczywiście ucieszyłem się jak ujawnił akta afery podsłuchowej, ale znałem go wcześniej jak zaczynał karierę w necie od filmików jebią*** i wyśmiewających Policję, także bardziej mnie rozśmieszał

Jak dobrze pamiętam to jego pierwszy filmik, od którego zaczęła się sława i poklask w Internecie
Oryginał miał na swoim koncie, ale skasował...

Ostatnio edytowane przez heoij : Wczoraj o godz. 19:26.
Odpowiedz cytując
azor
Member

Stary Wczoraj, 19:23
dla mnie tez jest kompletnie neutralny

bardziej chodzi mi o to, ze chociażby przy podsluchowej nikt by na niego zlego slowa nie powiedzial, natomiast kiedy jezdzi po PiS to juz jest oszolomem, nie wiadomo skad
Odpowiedz cytując
heoij
Senior Member

Stary Wczoraj, 19:31
Teraz widzę, że działa charytatywnie i pomaga ludziom. Ok, szanuję i pochwalam, ale politycznie to dla mnie niewiadoma.
Ostatnio edytowane przez heoij : Wczoraj o godz. 19:36.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary Wczoraj, 21:24
azor, jesteś homofobem? Jak dla Was jest neutralny gościu, który nagrywa filmy jak jest najebany, wyzywa Polaków od kurew, od Polaczków, najpierw mówi, że nie lubi Tymochowicza a później się z nim mizia, ktory pieprzy, że dzięki niemu Duda dostał pół mln głosów itp to musi coś być z Wami nie tak.
Stonoga to jest debil chory psychicznie. Tyle bajek co on nawymyślał to by Andersen się nie powstydził.
Odpowiedz cytując
azor
Member

Stary Wczoraj, 21:38
Wręcz przeciwnie - generalnie guzik mnie interesuje czy ktoś jest pedałem czy nie jest. Osobiście samo wyobrażenie mnie obrzydza - ale jeśli ktoś tak woli, to uj mi do tego, niech się ruchają, robią związki itd. Jedynie co do adopcji jest stanowczo na nie.

Debil, nie debil, 3/4 historii zmyślona, w reszcie trochę prawdy było. Barwny facet jednak kompletnie nie wierzę, że jest tak niezależny jak mówi
Odpowiedz cytując
mitmichael
Senior Member

Od: 11.2008

Stary Wczoraj, 21:54
Dzisiaj w programie Skandalisci o 20:00 gosciem był Zbigniew Stonoga
https://www.youtube.com/watch?v=BUg8oei153g
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary Wczoraj, 22:06
I znowu ten pajac pieprzy, że Michalkiewicz opowiadał, że kojarzy Stonogę z 81 roku, ze był konfidentem. A Michalkiewicz mówił, że Stonoga mu się kojarzy z człowiekiem z tamtego okresu.
I biedny Zbiniu opowiada, że on w 81 roku miał 6 latek więc Michalkiewicz (jak go nazywa towarzysz Michalkiewicz) kłamie.
Jaki ten Stonoga to jest debil i kłamca to ja jebie. Powinien dostac kulę w łeb za pajacowanie.
Odpowiedz cytując
azor
Member

Stary Wczoraj, 22:22
Taka prawda, ubarwiać to on lubi

Co nie zmienia faktu, że chociaż nie wierze że to prawda, to wiele bym dał, żeby faktycznie okazało się, że Jarek jest ciepły
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member

Od: 07.2006

Stary Dzisiaj, 07:36
azor napisał(a):Wyświetl post

Co nie zmienia faktu, że chociaż nie wierze że to prawda, to wiele bym dał, żeby faktycznie okazało się, że Jarek jest ciepły
Gdyby to była prawda to sprawa już dawno by wyszła jak w przypadku Rubikonia i jego konkubiny
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów