The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Kaan
Senior Member

Od: 09.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 03.02.2013, 20:09
Blaszczu16 napisał(a):Wyświetl post
Mam takie pytanie. Jaki jest widok z narożników? Chciałbym odwiedzić wiosną R22, ale jeszcze nie byłem na narożnikach. Tam są najtańsze bilety na które mnie stać, więc proszę o odpowiedź.
Jedyna różnica pomiędzy C a narożnikiem (jakimkolwiek) to to że z C boisko ma kształt trapezu a z narożnika rombu. Śmiało kupuj. Wyjątek to _kilka_ miejsc na dolnym piętrze narożnika - mają ograniczona widoczność, Ale niech ktoś bardziej zorientowany mnie poprawi.
Półśrodki owocują ćwierćrezultatami

To z racji Cracovii i Wisły, na poziom tych drużyn nie ma chyba rady, wieszcz nawet stojąc na rynku, mruczy: Dziady, Dziady. L.J. Kern
Odpowiedz cytując
gigant
Joker the Great

Od: 06.2003

Stary 03.02.2013, 20:10
Mam takie pytanie. Jaki jest widok z narożników? Chciałbym odwiedzić wiosną R22, ale jeszcze nie byłem na narożnikach. Tam są najtańsze bilety na które mnie stać, więc proszę o odpowiedź.
D21 najlepsze miejsca na stadionie nie licząc młyna.
90minut.pl o tabeli 2005/2006 napisał(a):
"Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."
Odpowiedz cytując
Blaszczu16
Koneser

Od: 07.2009

Stary 03.02.2013, 20:23
Dzięki chłopaki, na Legie i na Zagłębie się na pewno wybiorę. Jeszcze myślę na jaki trzeci mecz przyjechać.
Odpowiedz cytując
Oldpara
Senior Member

Od: 09.2003

Stary 03.02.2013, 22:50
thechris napisał(a):Wyświetl post
.. Stadion nie jest zły ale jest przepłacony przynajmniej 3-krotnie... I o tym nie można zapominać. Wystarczy wychylić czubek nosa poza własny ogródek i porównać jakie obiekty na świecie buduje się za blisko 600 baniek...
Sranie w banie...w przeliczeniu na krzesełka kosztował najtaniej z budowanych w Polsce przed EURO.

Jak ci się tak podoba w Kazachstanie to może powineneś sie przenieść?
....Głupota jest niezniszczalna i nieprzenikniona....
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 03.02.2013, 23:16
Oldpara napisał(a):Wyświetl post
Sranie w banie...w przeliczeniu na krzesełka kosztował najtaniej z budowanych w Polsce przed EURO.
Yep. Na potwierdzenie:

Stadion Korony Kielce - Pojemność: 15 500. Cena: 48 mln zł. Koszt na krzesełko: 3096zł
Stadion Wisły Kraków - Pojemność: 33 326. Cena: 540 mln zł. Koszt na krzesełko: 16 203zł

Nie wiem jak można bronić tego architektonicznego i stylistycznego gniota.
Odpowiedz cytując
foxtrot_green
Member

Od: 01.2012

Stary 03.02.2013, 23:59

http://img542.imageshack.us/img542/6...ionreymana.jpg

Zrobiłem to zdjęcie przed meczem z Bełchatowem w rundzie jesiennej. Sektor D23, rząd 22. Do tej pory byłem trzy razy na D23. Jeśli miejsca są dostępne to polecam wybór miejsc w środkowych rzędach. Przez to, że trybuny za bramkami mają niżej dachy to siedząc wyżej nie widać telebimów. Notabene podobny problem jest jak się ma miejscai w wysokich rzędach na północy, albo południu (chodziłem głównie na G).

Co do samego stadionu, to marzy mi się rozbiórka dachów nad C i G i budowa nowych, na poziomie trybun wzdłuż boiska, łącznie z kawałkiem nad pawilonem medialnym. Wtedy stadion prezentowałby się względnie przyzwoicie. Tak, tak, wiem, że przy obecnej sytuacji finansowej miasta to niemożliwe, ale mimo wszystko mam cichą nadzieję, że te uszkodzenia przyczynią się w przyszłości do poprawy stanu rzeczy. Jak wreszcie odejdzie Jacuś, faworyzujący wiecznie sąsiadkę, to może będzie przełom.

Ktoś wyżej napisał o Cracovii - tutaj potwierdzenie: http://stadiony.net/aktualnosci/2013...tanie_stadionu

Cholera, nie mogę tego pojąć, że Wisła nie postąpi podobnie. Gdyby powstały jakieś sklepy i kioski od strony ul. Reymana, to jestem przekonany, że przyniosłyby zysk.
Powód: pomyliłem rundy :)
Ostatnio edytowane przez foxtrot_green : 04.02.2013 o godz. 00:01.
Odpowiedz cytując
thechris
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 04.02.2013, 01:00

No ja wiem, że niektórzy obiekt przy R22 traktują jak świątynię i nawet jakby kosztowała nie 600 baniek tylko 1,2 miliarda to dalej byłyby ochy i achy... Nieistotne jest to, że mieszkań w Krakowie jest za mało i ludzie nie mają gdzie mieszkać... przecież to świątynia i basta. Może być przepłacona 3-krotnie, 10-krotnie... wszystko jedno. Ma być i jest pikna. I zero krytyki boś Żyd lub Kazach. Lub jedno i drugie.

Wiem, wiem... Małeckiemu też się marzyło granie przy 5 tysiącach widzów. Jego i Twoje marzenia w najbliżej rundzie mogą się spełniać i to regularnie

Pewnie odpiszesz, że wtedy wreszcie będzie fajna atmosfera na stadionie bo nie będzie Januszów... Szkoda, że wtedy trochę inaczej trzeba policzyć ten koszt jednego krzesełka 550-600 baniek na 5 tysi... masakra. Dla niektórych te pozostałe 28 tys krzesełek przeznaczonych dla Januszów to najwyraźniej kolejna "wada konstrukcyjna obiektu".
Ostatnio edytowane przez thechris : 04.02.2013 o godz. 01:14.
Odpowiedz cytując
Dariook
Senior Member

Stary 04.02.2013, 03:33
A dlaczego Janusz?
Wiśle się nie kibicuje... Wisłę się KOCHA.
Odpowiedz cytując
Elefant
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 04.02.2013, 05:49
Chodzi o to, że trybuny za bramkami i trybuny wzdłuż linii tworzą kwadrat...
No i ...?
Uniemożliwia Ci to w oglądanie i kibicowanie ?
A... zapomniałem, Ty na stadion nie chodzisz.

M.in. przez tego bubla co chwilę podnoszą ceny biletów mpk, zaraz rozszerzą strefy opłat parkowania, pewnie wprowadzą opłaty za parkingi w weekendy.
Proszę Cie, to jest forum kibiców Wisły Kraków a nie Onet.pl. Trzeba trzymać jakiś poziom.

Stadion został przepłacony, ale nie tyle co piszesz (widać zresztą po Twoich wynurzeniach na temat innych stadionów, że nie masz zielonego pojęcia o inwestycjach).
Pół miliarda wydane w ciagu prawie 10 lat nie zrujnowało budżetu miasta. To bajeczka dla pospólstwa i tyle. Kryje błędy polityki miasta. Patrzcie żli kibole chcieli stadionów, teraz trzeba płacić za nich. Tani chwyt i tyle.

Cytat:
No ja wiem, że niektórzy obiekt przy R22 traktują jak świątynię
Myślę, że każdy kibic tak powinien ją traktować. O ile jest kibicem.
Odpowiedz cytując
luke1906
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 04.02.2013, 06:50
Nieistotne jest to, że mieszkań w Krakowie jest za mało i ludzie nie mają gdzie mieszkać... przecież to świątynia i basta. Może być przepłacona 3-krotnie, 10-krotnie... wszystko jedno. Ma być i jest pikna. I zero krytyki boś Żyd lub Kazach. Lub jedno i drugie.
Co ma budowa stadionu do liczby mieszkań? I od kiedy jest ich za mało w Krakowie? Codziennie widzę puste mieszkania w 2 blokach, które wybudowali obok miejsca gdzie mieszkam. A na osiedlu gdzie kupiłem nowe lokum, są 3 bloki w których możesz kupić nawet dziś. Więc proszę przestań pier.dolić głupoty.

A kolejny kwiatek to porównywanie kosztów w centrum Europy i w Kazachstanie...

Dzimi napisał(a):Wyświetl post
Yep. Na potwierdzenie:

Stadion Korony Kielce - Pojemność: 15 500. Cena: 48 mln zł. Koszt na krzesełko: 3096zł
Stadion Wisły Kraków - Pojemność: 33 326. Cena: 540 mln zł. Koszt na krzesełko: 16 203zł

Nie wiem jak można bronić tego architektonicznego i stylistycznego gniota.
Byłeś kiedykolwiek w Kielcach? Jak można porównywać ten kurnik do R22? Przecież to całkiem inne obiekty.
the future's uncertain
and the end is always near
Odpowiedz cytując
rafkur
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 04.02.2013, 07:18
Co za bzdury z tymi mieszkaniami. Problemem ewentualnie jest to, że ludzi nie stać na nowe ale na pewno nie ich brak. Pomijam kwestię, że mieszkań komunalnych to mamy od zaj.... i dlatego wszędzie tam gdzie właścicielem jest ZBK miasto wygląda ja slumsy w kraju III świata.

Sam stadion jest owszem przepłacony, jest owszem pełny niedoróbek ale nie przesadzajmy. Oceniając jego funkcjonalność jest i tak w pierwszej trójce stadionów w Polsce.

Porównanie kieleckiego blaszaka na 15 k bez infrastruktury ze stadionem na 30 + tys z pełna infrastruktura to jak porównanie blaszanego garażu z garażem podziemnym.
Odpowiedz cytując
mIcHaL666
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 04.02.2013, 07:48
luke1906 napisał(a):Wyświetl post

Byłeś kiedykolwiek w Kielcach? Jak można porównywać ten kurnik do R22? Przecież to całkiem inne obiekty.
Tak jak innymi obiektami są te wybudowane na Euro...
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 04.02.2013, 07:55

gadasz glupoty.
http://www.weszlo.com/news/4770-Stad...ena_jest_chora

wielkosci podobne a wyglad lepszy a ceny to juz bez porownania mniejsze. I Stadion Miejski w Krakowie budowano 7 lat. Przegiecie.
Prawica ogłupia
Lewica okrada
Odpowiedz cytując
Blaszczu16
Koneser

Stary 04.02.2013, 08:43
Ale z naszym stadionem było tak, że pierwsze plany zakładały zupełnie inny projekt - pojemność miała oscylować w okolicach 22 tysięcy, później miało być na 28, a skończyło się na 33 tysiącach, ze względu na chęć rozegrania spotkań EURO przy R22. Gdyby od początku plan budowy zakładał docelowo 33 tysiące i wygląd taki jak teraz, to myślę, że koszty mogłyby być niższe. Zresztą, powinniśmy dziękować Listkiewiczowi i Surkisowi, że załatwili nam EURO, bo gdyby nie to, to moglibyśmy mieć dużo gorszy stadion.

A Narodowy nie jest przepłacony? A poznański blaszak, a płachta Śląska? Każdy ma jakieś wady. Mnie jedynie boli, że przestrzeń wewnątrz trybun nie jest w pełni wykorzystywana no i kiepska gastronomia. Nie dość, że żarcie ubogie, to jeszcze takie drogie, że człowiekowi odechciewa się jeść.
Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member

Stary 04.02.2013, 10:42
Takie głupoty jak niektórzy w tym temacie .......ą to naprawdę żal czytać i oczy sobie psuć.

Który z tych stadionów które tu pokazujecie jest zabudowany w 100% pod trybunami? Który jest wybudowany w środku miasta, na podłożu nie przystosowanym do tego typu obiektów a nie na wsiach pod miastem? Która z cen przytoczonych zakładała wyburzenie istniejącego obiektu. ITD ITD

Widzę stadion i cenę i jestem wielkim znawcą budowlanki i ekonomistą.

Stadion jest przepłacony ale rozrywanie nad nim szat dzisiaj jest tak groteskowe jak trans marszałkiem sejmu.

I tak szok że Polonii Bytom tutaj nie przywołaliście jako przykład perełki stadionowej na świecie.

Jak wygląda 600 baniek na stadion w 10 lat do ponad 400 dla nauczycieli w rok? I co będziemy sobie tak wyliczać?
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe?
jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest.
Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało?
jackass: -Tak, oni to robili.
Odpowiedz cytując
Oldpara
Senior Member

Stary 04.02.2013, 11:42
bódyń napisał(a):Wyświetl post
gadasz glupoty.
http://www.weszlo.com/news/4770-Stad...ena_jest_chora

wielkosci podobne a wyglad lepszy a ceny to juz bez porownania mniejsze. I Stadion Miejski w Krakowie budowano 7 lat. Przegiecie.
Łykasz jak indor co ci podsunie faktopodobny portal szukający sensacji, swojego rozumu nie masz? Oni szukają sensacji więc tak zestawiaja fakty, żeby się lepiej sprzedać, a nie żeby być obiektywnym.

Masz tu w artykule powrównanie kosztów budowy stadionów w przeliczeniu na krzeseło w Polsce:
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...2012,id,t.html

Wedlug tego stadion Wisły jest drugi najtańszy, ale z tego co widzę, tam cena Poznańskiego jest niedoszacowana jeszcze bo to stary artykuł a dziennikarz nie umie używać kalkulatora (718 mln na 43 tys widzów nie chce wyjść inaczej niż ok 17 tys/krzesełko)

Z przytoczonego w artykule przykładu wystarczy wiąć pierwszy lepszy stadion...taki Mainz...okazuje sie, że nie kosztował 40 mln EUR, tylko 60 mln EUR i.....uwaga, uwaga....z 34 tys miejsc 14 tys to miejsca stojące! A gdzie zaplecze? Parking podziemny? Pawilon medialny? Zabudowane trybuny? Tego Weszło już nie dopisało, bo po co sobie psuć artykuł....

Każdy kraj ma swoje uwarunkowania, inne ceny robocizny, inne ceny materiałów, inne wymogi środowiskowe i architektoniczne - porównywanie stadionu w Europie do jakiegoś Kazachstanu gdzie beznyzna jest po 50gr, pensja robotnika to 100 USD a grunty zamiast kupować się po prostu nacjonalizuje i ludzi wyrzuca na bruk jest śmieszne i słabo świadczy o porównującym.

Poza tym każdy stadion jest inny, budowany na innym gruncie, w innym otoczeniu - akurat nasz jest na podmokłym terenie i trzeba było robić mega głębokie fundamenty.

Samo budowanie w centrum miasta różni sie tym, że trzeba płacić za "blokowanie strefy ruchu" jak się blokuje jakieś drogi podczas budowy, za opinie architekta, za opienie ekologów, za hałas i uciążliwości, a potem trzeba remontować drogi zniszczone podczas budowy. Jak mniemam w Kazachstanie te wszystko koszty są wliczone? Muhahaha
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Stary 04.02.2013, 11:43
MatMario napisał(a):Wyświetl post
Jak wygląda 600 baniek na stadion w 10 lat do ponad 400 dla nauczycieli w rok? I co będziemy sobie tak wyliczać?
Jestes mistrzem demagogii. czyli jesli stadion jest budowany dluzej to wypada na rok taniej. to moze by budowac go nie 7 lat a 20 i by wyszlo ze praktycznie byl za darmo.

Z mojego wczesniejszego linka wychodzi , ze wszystkie sa pod dachem.
A co do gruntu jaki byl to problem sie pojawil pdoczas budowy bo spece nie zbadaly ziemii.

Generalnie wywalenie nadmiarowych 150 mln z panstwowych pieniedzy dla niektorych nie stanowi problemu. Moze do polityki by sie nadawli?
Prawica ogłupia
Lewica okrada
Odpowiedz cytując
Oldpara
Senior Member

Stary 04.02.2013, 12:01
muhahaha.... no przecież...co z tego że stojące?! przecież są pod dachem!

Na tym możemy zakończyć tą bezpłodną dyskusję.
Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member

Stary 04.02.2013, 12:42
Jestes mistrzem demagogii. czyli jesli stadion jest budowany dluzej to wypada na rok taniej. to moze by budowac go nie 7 lat a 20 i by wyszlo ze praktycznie byl za darmo.

A co do gruntu jaki byl to problem sie pojawil pdoczas budowy bo spece nie zbadaly ziemii.

Generalnie wywalenie nadmiarowych 150 mln z panstwowych pieniedzy dla niektorych nie stanowi problemu. Moze do polityki by sie nadawli?
Nie, nie znaczy że lepiej dłużej budować a znaczy tyle że koszt wybudowania stadionu w finansowej polityce długoterminowej takiego podmiotu jak Miasto Kraków TO PRYSZCZ. Stadion będziemy pewnie spłacać przez 20 lat, niech da to sumę z odsetkami... strzelam 1 mld. Na nauczycieli wywalimy w tym czasie 8 mld.

I kto jest demagogiem, ja kibic wytykający taką zależność nauczycielowi, czy nauczyciel z transparentem daliście na stadion a nie ma na szkoły?

Przez to że budowa trwała tak długo wydatek "stadionowy" powinien być jeszcze mniej zauważalny. Niestety warunki makro ekonomiczne są takie jakie są, a nasze wydatki na nauczycieli chciałem podać jako skalę. Rozumiesz?

I co jest problemem? Problemem są wydatki bieżące a nie inwestycje, takie jak stadion. Nawet gdyby on był tańszy o te dajmy na to 200 mln co by to zmieniło? To byłby ratunek finansów?
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Stary 04.02.2013, 13:05
Nie, nie znaczy że lepiej dłużej budować a znaczy tyle że koszt wybudowania stadionu w finansowej polityce długoterminowej takiego podmiotu jak Miasto Kraków TO PRYSZCZ. Stadion będziemy pewnie spłacać przez 20 lat, niech da to sumę z odsetkami... strzelam 1 mld. Na nauczycieli wywalimy w tym czasie 8 mld.
Zadam pytanie: no i CO ma jedno z drugim wspolnego? Po prostu z pieniedzy panstwowych wyrzucono 200 mln. Wyrzucono. i tyle. jakby nie liczyc i jakby tego nie obliczac przelcizac gmatwac wyjdzie 200 mln. Np koszt budowy Ronda Ofiar katynia wyniosl ok. 130 mln, tal dla porownania.
Pomijam oczywiscie ile osob korzysta np ze stadioniu i itp
Prawica ogłupia
Lewica okrada
Odpowiedz cytując
thechris
Senior Member

Stary 04.02.2013, 17:45
Elefant napisał(a):Wyświetl post
Myślę, że każdy kibic tak powinien ją traktować. O ile jest kibicem.
To idź tam padnij na kolana i módl się do św. Pana Cupiała lub Majchrowskiego lub Obtułowicza lub wszystkich tych świętych naraz.

Ja pier... Ty uważasz, że 7 lat budowy to jakiś plus?! Uważasz, że koszty budowy co roku taniały? To nieźle masz... Po za tym przecież jakby wybudowano w 2 lata to przez kolejnych pięć zamiast do niego dokładać to mógłby na siebie zarabiać...

Swoją drogą ciekawe czy kiedykolwiek znajdzie jakiś sponsor tytularny na taki piękny inaczej obiekt... No chyba, że jakaś piramida finansowa typu Herbalife.

Zadam pytanie: no i CO ma jedno z drugim wspolnego? Po prostu z pieniedzy panstwowych wyrzucono 200 mln. Wyrzucono. i tyle. jakby nie liczyc i jakby tego nie obliczac przelcizac gmatwac wyjdzie 200 mln. Np koszt budowy Ronda Ofiar katynia wyniosl ok. 130 mln, tal dla porownania.
Pomijam oczywiscie ile osob korzysta np ze stadioniu i itp
Właśnie nie wywalone... Ktoś ma tą kasę i się cieszy... Ona nie wyparowała... Gdyby jeszcze wziąć te 200-300 baniek i je spalić... Nie mówię nawet, żeby przeznaczyć na jak szczytny cel. 200-300 baniek... ile dzieciom można by by pomóc... Szkoda ale trudno... niech spalono by tą grubą kasę, która poszła to uj wie kogo, tzn wiadomo, że do nikogo biednego. Wtedy może nie czułbym obrzydzenia kiedy przejeżdżam Reymonta. I jeszcze raz dla tych, którzy mają w dupie ile wydano (wyprowadzono z kasy miasta) na stadion... Dla mnie ma to znaczenie i gdyby wydano o połowę mniej to byłoby okey, nie czułbym już tego wstrętu pomimo, że obiekt dalej by mi się nie do końca podobał. Ale za 600 baniek... to unosi się na tym czymś smrodek, który mnie ciężko wytrzymać. I dlatego zabieram głoś w temacie.

@ down - sorry, źle zrozumiałem Twój post, przeczytałem jeszcze raz i przyznaje, że głupotę napisałem Wywaliłem to.
Ostatnio edytowane przez thechris : 04.02.2013 o godz. 23:09.
Odpowiedz cytując
luke1906
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 04.02.2013, 22:48
thechris napisał(a):
Nie i nie wybieram się. Przejedź się do Astany lub Cluż a nie porównuj 15-tysiącznik z jakiejś polskiej wioski... Ja wiem, żeby pseudostadion za 600 baniek z R22 mógł wygrać rywalizacje z innym to trzeba wybierać stadiony ze 4 razy tańsze ale bez przesady, żeby wybierać 11 razy tańszy... Generalnie mam gdzieś jak wygląda stadion w Kielcach. Twierdzisz, że jest gorszy od tego na R22 i podajesz, że był 11-krotnie tańszy... Fajnie, wierzę Ci na słowo... To naprawdę sukces wydać 11 razy więcej i zbudować coś lepszego.
Człowieku przeczytaj dokładnie post, który cytujesz. I nie wciskaj mi nie moich słów.
Jeszcze do tego chcesz porównywać nasz stadion do budowy w Kazachstanie.

Z tego co widzę na forum to szkoda czasu na jakiekolwiek dyskusje z Tobą. W dupie był, gówno widział, a najwięcej ma do powiedzenia.
the future's uncertain
and the end is always near
Odpowiedz cytując
Dariook
Senior Member

Stary 05.02.2013, 03:59
Niech każdy zada sobie podstawowe pytanie. Mianowicie, czy obecny stadion jest stadionem którego oczekiwał i z którego jest zadowolony.
Ja niestety nie tego oczekiwałem, no ale cóż zrobić - jest jaki jest. Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.
Wiśle się nie kibicuje... Wisłę się KOCHA.
Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member

Stary 05.02.2013, 05:56

Ja pier... Ty uważasz, że 7 lat budowy to jakiś plus?! Uważasz, że koszty budowy co roku taniały? To nieźle masz... Po za tym przecież jakby wybudowano w 2 lata to przez kolejnych pięć zamiast do niego dokładać to mógłby na siebie zarabiać...
Chciałem zauważyć że to nie ja płaczę w tym temacie że mi bilety MPK zdrożały bo ktoś stadion postawił, co tezą jest mega po.......oną...

Gdyby był wybudowany w 2 lata to masz rację że koszty były by mniejsze bo bylibyśmy przed bumem budowlanym, stadion miałby 20 pare tysięcy, 4 takie trybuny jak C i G, 3 narożniki puste, w jednym okrąglak i wykończenie trybun w środku jak na koronie kielce.

Ale byś taniej 179 śmigał zamiast rondka w okolicach Śląskiej stała by estakada, tak samo jak aleje by były 4 poziomowe... A wszystko to przez stadion, nawet nie przez cały a przez 200 mln które skręcił zły pan sknerus... Może byśmy nawet Euro wygrali.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Stary 05.02.2013, 07:13

Właśnie nie wywalone... Ktoś ma tą kasę i się cieszy... Ona nie wyparowała... Gdyby jeszcze wziąć te 200-300 baniek i je spalić... Nie mówię nawet, żeby przeznaczyć na jak szczytny cel. 200-300 baniek... ile dzieciom można by by pomóc... Szkoda ale trudno... niech spalono by tą grubą kasę, która poszła to uj wie kogo, tzn wiadomo, że do nikogo biednego. .
Niezly belkot. Czyli opiedzielono budzet z kasy na 200 mln a ty mowisz spoko. I nawet wiesz, to kogo trafiono. Bo zakladam , ze skoro wiesz, ze nie do biednego to wiesz do kogo. Po prostu okradli min Ciebie a ty sie cieszysz na zasadzie 'a moze sie komus przyda'. jak z Ciebie taki dobry samarytanim przeslij mi 100 zl. Konto moge podac nie ma problemu.

Wez tez pod uwage, ze jak ty lubisz byc oszukiwany to nie znaczy ze kazdy ma takie podejscie aby byc dawca kapitalu. Niektorzy sie szanuja
Prawica ogłupia
Lewica okrada
Odpowiedz cytując
thechris
Senior Member

Stary 07.02.2013, 09:51
Przeczytaj jeszcze raz mój post. Tym razem ze zrozumieniem. I ze dwa poprzednie bo nic a nic nie zrozumiałeś a komentujesz.
Odpowiedz cytując
szprotson
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 07.02.2013, 10:01
. A wszystko to przez stadion, nawet nie przez cały a przez 200 mln które skręcił zły pan sknerus... Może byśmy nawet Euro wygrali.
a wiesz ile meczy za te 200 baniek można by ustawic ...
liga mistrzów nasza, i nie tylko ..
A Donald pedał

Ja volim Dinamo
samo Dinamo
zivota mog je sreca sva
i ljubav najveca
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Stary 08.02.2013, 13:17
Łykasz jak indor co ci podsunie faktopodobny portal szukający sensacji, swojego rozumu nie masz? Oni szukają sensacji więc tak zestawiaja fakty, żeby się lepiej sprzedać, a nie żeby być obiektywnym.

Masz tu w artykule powrównanie kosztów budowy stadionów w przeliczeniu na krzeseło w Polsce:
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...2012,id,t.html
Myslenie u Ciebie dziala bez zarzutu. Musze to przyznac. Starasz sie tak bardzo zawezic liczbe stadionow aby wyszlo ze ten stadion jest tani. Podpowiem ci i sie kazdy zgodzi: to jest najtanszy stadion przy Reymonta.
Po drugie okazuje sie, ze mozna zbudowac stadion taniej z w Niemczech czy gdziekolwiek indziej w europie zachodniej. A koszty powinen byc wyzsze przeciez skoro ceny sa wyzsze. Ale glupi Niemcy buduja tanio. jacys dziwni. Ale oczywiscie mozemy poronywac do stadionow w Polsce. Przynajmniej wiemy, ze w innych regionach kraju kradna troche mniej lub troche wiecej Ale w porownaniu z zagranica to liderzy.

Widze, ze dla Ciebie skoro teria nie pasuje do faktow tym gorzej dla faktow. I starasz sie nagiac rzeczywistosc a nie zmienic teorie.
Generalnie:
https://www.youtube.com/watch?v=9KvqWM9VhpA
Prawica ogłupia
Lewica okrada
Odpowiedz cytując
WiślakMyślenice
Senior Member

Stary 08.02.2013, 19:31
Dalej ta sama śpiewka. Podsumujmy może fakty:

a) główny architekt (Ś.P.) debiutuje w budowie stadionu
b) stadion był MAKSYMALNIE powiększany, docelowo przed Euro miał mieć niewiele ponad 20 tysięcy.
c) fuszerka, jaką odwalał zikit
d) ślimacze tempo prac na stadionie -> opóźnienia -> dodatkowa kasa utopiona w błoto
e) chmara podwykonawców od poszczególnych części stadionu -> dodatkowa kasa
f) system oddymiania, a raczej jego brak, taki mały "detal", o którym wszyscy zapomnieli -> kolejne opóźnienie

coś jeszcze?
Odpowiedz cytując
arth_ur
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 21.02.2013, 12:45
Wiadomo już coś czy udało się naprawić dach ?
http://www.youtube.com/watch?v=-shF8y5ud0Q - obejrzyj Wiślaku, zapewniam że banan pojawi się na twych ustach
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów